banner10

Erdoğan: PYD ve YPG temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelerek görüştü. Erdoğan, "YPG/PYD Fırat'ın doğusu temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz.  Güvenli bölge konusunun ayrıntılarını ABD ile görüşmeye devam ediyoruz. Rusya ile eşgüdüm halinde hareket etmeyi arzu ediyoruz..." dedi

Erdoğan: PYD ve YPG temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi öncesi İran Devlet Başkanı Ruhani'nin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelerek görüştü.

Erdoğan: Rusya ile eşgüdüm halinde hareket etmeyi arzu ediyoruz"

Görüşme öncesi açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YPG/PYD Fırat'ın doğusu temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz.  Güvenli bölge konusunun ayrıntılarını ABD ile görüşmeye devam ediyoruz. Rusya ile eşgüdüm halinde hareket etmeyi arzu ediyoruz. İdlib'de Rusya'dan beklentimiz varmış olduğumuz anlayışa devam edilmesi. Anayasa komitesine dair tıkanıklığın artık aşılması gerekiyor." dedi. 

Putin: Suriye'deki hedeflere uzlaşıyla ulaşabiliriz

Rusya Devlet Başkanı Putin de “Türkiye ile birlikte Suriye’de taraflar arasındaki diyaloga yeni bir ivme kazandıracağımıza eminim. Suriye’deki hedeflere aktif, kapsamlı çalışmalarla ve uzlaşıyla ulaşabiliriz” diye konuştu. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17