Erdoğan'dan ABD'ye: Bu millete kabadaylık sökmez

Erdoğan'dan ABD'ye: Bu millete kabadaylık sökmez

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane'de halka hitap etti. Konuşmasında, ABD'den gelen tehditlere sert bir şekilde cevap verdi


Erdoğan, ABD'den demokrasi dersi alacak durumda olmadıklarını, kimsenin tehditlerine boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Başkan Erdoğan, ''Koyunlarında besledikleri FETÖ'cülerle ilgili bir adım atmayanlar bize demokrasi dersi veremezler'' dedi.

Erdoğan, ABD'ye atıfta bulunarak sorunların çözümünün sükunet ve diplomasi olduğunu ve sonunda "aklı selimin" galip geleceğine inandığını ifade etti.

Erdoğan Gümüşhane'de halka yaptığı konuşmada, "Biz bugüne kadar adı sanı cüssesi ne olursa olsun tüm devletlerle eşitlik ve saygıyı esas alan ilişki kurduk... sorunlara şantaj tehdit değil diyalogla çözümü aradık... çatışma yerine işbirliğini isteyen taraf olduk, bugün de aynı yerdeyiz... sürecin sonunda muhataplarımız nezdinde de aklı selimin galebe çalacağına inanıyorum" dedi.

Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'den ithal aluminyum ve çeliğe gümrük vergisini artıracağını açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, ABD'ye atıfta bulunarak, "Koyunlarında büyüttükleri FETO'cu alçaklarla ilgili adım atmayanlar bize hukuk dersi veremez... en temel hukuk ilkelerini rafa kaldıranlar bize demokrasi dersi veremez... bize şantaj dili kullanamaz, kabadayılık bize sökmez" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye'ye yönelik olarak çelik ve alüminyumdaki gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasına yetki verdiğini belirtti.

Erdoğan bugün TL'nin yüzde 15'in üzerinde değer yitirmesinin ardından döviz ve altın bozdurmaları yönünde halka çağrısını tekrarlayarak Türkiye'nin "kur üzerinden gerçekleştirilen tüm saldırılara rağmen" seneyi ekonomik büyümede "rekor" ile tamamlayacağını ifade etti.

Erdoğan, "Ekonomik manipülasyonlar üzerinde bize diz çöktüreceğini zannedenler bizi hiç tanımıyorlar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17