banner10

Erdoğan: Dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Erdoğan, döviz kurundaki dalgalanma hakkında "Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon şer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuşturmaya kararlıyız. Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz" dedi.

Erdoğan: Dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler için çalışmaların sürdüğünü vurgulayarak, "Kimse bize yakınımdır diye aday teklifiyle gelmesin. Milletimizin gönlünde yer eden isimlerle devam edeceğiz. AK Parti olarak tüm seçim çevrelerinde adaylarımızı çıkaracağız" dedi. 

Erdoğan partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle: 

''Ehliyet ve liyakat esastır''

Erdoğan, ''Kimse bize şu benim adamımdır, benim akrabamdır, benim yakınımdır bunu aday yapalım diye gelmesin. Ehliyet ve liyakat esastır. Buna göre adımlar atmakta kararlıyız. Tüm prensiplerimizin üzerinde bu prensipler var. Bize tevazu ehli isimler lütfen getirin. Halkına tepeden bakacak, gurur, kibir abidesi adamları bize getirmeyin. İşini iyi bilecek, iyi çalışacak, bu davayı iyi hazmetmiş adamları bize getirin. Adayın da bir karşılığının olması lazım. Sadece partinin karşılığına sığınmak olmaz.'' dedi.

"İlk bütçeyi 2 hafta sonra göndereceğiz"

"Yürütmenin yasama ile net bir şekilde birbirleriyle ayrılması ile milletvekili olarak sizler daha verimli çalışma imkanı bulacaksınız. Birinci grupta 100 günlük icraat programımızda yer alana hususlarla ilgili ihtiyaç duyulan düzenlemeler yer alıyor. 414 kanun maddesinin değişmesi veya ihdası gerekiyor. İkinci grupta ise yeni yönetim sistemine geçilmesi ile kanunlarda yapılması gereken düzenlemeler yer alıyor. Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi de 2 hafta sonra meclise gönderiyoruz. Bu ilk bütçeyi 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başlayacağız.

Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular belirlenirse gereğini yaparız. Faiz kur enflasyon saldırısına en iyi cevabı ekonomimizin çarklarını döndürerek verebiliriz.

Bir ülkede iktidara yürüme derdi olmayan ama muhalefette kalan, bu süreçte de sürekli olarak 'Ülkeyi nasıl batırabiliriz, nasıl karalar çalarız' gayretiyle kampanya yürüten anlayıştan hiçbir şey olmaz. O nedenle millet bunlara iktidar için yürü demiyor. Ana muhalefete cevap vermeye gerek duymuyorum.

FETÖ, PKK'ya bulaşmamış, millet değerleriyle çatışmamış, hizmet edecek herkese AK Parti'nin kapısı açık. Bu isimlerin partimize gelmesini beklemeden, gerekirse biz gidip bulacağız."

"Seçim takvimdeki süreçleri erkenden tamamlayacağız"

"Seçim takvimindeki süreçleri beklemeden aday tespiti ve seçim çalışmalarını erkenden tamamlamayı planlıyoruz.

Milletimizin gönlüne girmeden herhangi bir yola talip olamayız. AK Parti'yi diğerlerinden ayıran en önemli özellik vatandaşlarımızla yüz yüze siyaset yapıyor oluşumuzdur. Siyaseti küçük toplantı gruplarına indirgeyen, parti binalarından çıkmayan partilerden olmadık, olmayacağız."

''İdlib'te ateşkes süreci devam ediyor''

"Cenevre süreci derde derman olmadı. Onun için Astana sürecini başlattık.

İdlib'te kötü giden bir süreçte artık duramazdık ve şu anda bir ateşkes süreci devam ediyor."

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17