banner10

Erdoğan aradığı adayların ilk özelliğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde belediye başkanlıklarına aday gösterecekleri isimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan aradığı adayların ilk özelliğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde belediye başkanlıklarına aday gösterecekleri isimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, adaylarda aradığı ilk özelliği de bu açıklamada duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sırtını partiye dayayan değil, halka dayayan güçlü isimler aday göstereceğiz" dedi.

Teşkilatlara çalışmalara başlayın çağrısı yaptı

Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: "Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerinde milletimizden 5 yıllık bir yetki aldık. Yerel seçimleri de kazanıp önümüzü gördüğümüzde orta ve uzun vadeli projelerimize daha sıkı çalışacağız. Teşkilatlarımızın zamanlarını mahalli seçimler için seferber etmeye başlamaları gerekiyor.''

Mahalli seçimlerden güçlenerek çıkmamız lazım 

Erdoğan, mahalli seçimlerin önemine vurgu yaparak, ''Mahalli seçimlerden güçlenerek çıkmamız lazım. Bu bakımdan karşılığı olan güçlü isimlerle bu seçimlere gireceğiz. Yani sırtını partiye dayayarak değil, önce benim karşılığım nedir. Ardından da tabii ki partinin adıyla. Dürüst olacak, ehliyet ve liyakat sahibi olacak. Toplumun içinde sevilen isimler olacak. Ve bu isimlerle inşallah 2019 yerel seçimlerine gireceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17