banner10

Enis Berberoğlu Meclis'te yemin etti

‘Devlet sırrını ifşa etmekten’ 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan fakat Yargıtay’ın kararı ile tahliye olan Enis berberoğlu’nun onanan cezası Meclis’te okunmadı. Berberoğlu bugün yemin etti.

Enis Berberoğlu Meclis'te yemin etti

MİT TIR’ları davası sanıklarından, ‘devlet sırrını ifşa etmekten’ 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve Yargıtay tarafından cezası onanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun fezlekesi Meclis’te okunmadı. CHP'li Berberoğlu Meclis Genel Kurulu'na gelerek yemin etti ve bugünden itibaren görevine başladı.

KARARI OKUNDUĞUNDA VEKİLLİĞİ DÜŞECEK

MİT TIR’ları davasında aldığı cezanın infazı vekilliğinin sonuna bırakılan ve tahliye olan Enis Berberoğlu’nun onanan kararı Meclis’te okunmasıyla birlikte vekilliği düşecek. Meclis Başkanlığı’na gönderilen kararın Genel Kurul’da okunmasının yetkisi Meclis Başkanı Binali Yıldırım’da bulunuyor. Meclis Başkanı bu kararı bekletebilir de hemen de işleme koyabilir. Karar ne zaman Meclis’te okunursa o andan itibaren Berberoğlu’nun vekilliği sona erecek. Teamüllere göre o andan itibaren ertelenen infazı için Berberoğlu’nun yeniden cezaevine girmesi gerekecek.

BAYKAL YEMİN EDEMEDİ

Beyin kanaması sonrası hastanede tedavisi devam eden CHP Antalya Mileltvekili Deniz Baykal'a doktorlardan izin çıkmadığı için Meclis'e gelerek yemin edemedi.

Kaynak: Yeni Şafak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17