En çok satılan hediyelik eşyalar: Nazar bocuğu, kahve, şemsiye

Bir araştırma en çok satın alınan hediyelik eşyaların nazar boncuğu, kahve ve şemsiye olduğunu gösterdi.

En çok satılan hediyelik eşyalar: Nazar bocuğu, kahve, şemsiye

Fransız seyahat ve turizm operatörü Club Med'den alınan veriler dünyanın farklı yerlerinden sevdiklerimize ya da kendimize anı olarak aldığımız hediyelik eşyaların neler olduğu konusunda ip uçları verdi.

Bazılarını tahmin etmek ise hiç de zor değil; tıpkı İngiltere'den alınan şemsiye ve Türkiye'den getirilen nazar boncuğu gibi.

İşte hamaklardan, çikolataya, maskelerden çaya kadar öne çıkan bazı hediyelikler.

Kuzey Amerika'nın en çok satan hediyelik eşyaları: Kahve, tatlı, maskeler

Kuzey Amerika pek çok farklı kültüre sahip; ancak haritadaki en büyük iki ülkenin damak tadınızı kışkırtan hediyelik ürünleri var.

ABD'yi ziyaret eden insanlar Amerikan tatlılarını hediye olarak satın alırken, Kanada'nın ana hediyelik ürünü de yaprağını ülkenin bayrağında gördüğümüz akçaağaç şurubu.

Orta Amerika ve ekvator boyunca sıralanan ülkelerden alınan hediyeliklerin başında ise dünyaca ünlü kahveleri geliyor. Özellikle Jamaika, "dünyanın en iyisi" olarak kabul edilen Blue Mountain kahve çeşidiyle ilk sırada.

Avrupa'nın en çok satan hediyelik eşyaları: Şemsiye, nazar boncuğu

Tahmin edilemeyen havasıyla meşhur Birleşik Krallık'ın en popüler hediyelik eşyasının bir şemsiye olması şaşırtıcı değil.

Belçika, Fransa ve İrlanda'dan çikolata alınırken, Letonya, Litvanya ve Polonya'dan ise genelde mücevher, İtalya'dan maske, Hırvatistan'dan lavanta alınıyor.

Türkiye'den en çok alınan hediyelik eşya ise nazar boncuğu.

Asya'nın en çok satan hediyelik eşyaları: Origami kağıdı, halı, çay,

Asya ülkelerinden gelen hediyelik eşyalar, her ülkenin farklı kültüründen yansımalar taşıyor. Origami kağıdı, geleneksel origami sanatının doğduğu Japonya'dan gelen en önemli hatıralardan.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8