Emekli hemşirenin attığı imza hayatını kaydırdı

Trafik kazasında kaybettiği eşinin arkadaşlarına kefil olan emekli hemşire Güngör Atıcı, 7 katlı 19 daireli apartmanı, 5 evi ve 9 otomobilini kaybetti. Ayrıca da, kalan 300 bin liralık borcunu ödeyebilmek ve hayatını sürdürebilmek için yaptığı el işi ürünleri satmaya başladı.

Emekli hemşirenin attığı imza hayatını kaydırdı

Yıllar önce trafik kazasında kaybettiği eşinin arkadaşlarına kefil olan emekli hemşire Güngör Atıcı, 19 daireli 7 katlı apartmanı, 5 evi ve 9 otomobilini kaybetti.

Atıcı, kalan 300 bin liralık borcunu ödeyebilmek ve hayatını sürdürebilmek için şimdi Elazığ Büyük Çarşı önünde yaptığı el işi ürünleri satıyor. 

4 bankadan çekilen yaklaşık 3 milyon liralık krediye kefil oldu

Habertürk'ün haberine göre 68 yaşındaki emekli hemşire Güngör Atıcı, 1991 yılında trafik kazası sonucu müteahhit olan eşini kaybetti. 3 çocuğunu büyüten Atıcı, eşinin arkadaşlarına kefil oldu. 

4 bankadan çekilen yaklaşık 3 milyon liralık krediye kefillik için imza attı. Ancak borçlular krediyi ödeyemeyince Atıcı, tüm mal varlığını satmak zorunda kaldı.

Birçok evi ve arabaları elinden gitti

Çocuklarının karşı çıkmasına rağmen kefil olduğunu belirten Atıcı "Bir imzadan ne olacak dedim. Aynı gün 4 bankadan kredi çektik. Kredi ödenmeyince ben icralık oldum. Ne mal varlığım varsa hepsini bu borç için sattım. 7 katlı, 19 daireli evim vardı. Ayrıca 5 ev vardı. Oğlumun kiralama işi yaptığı 9 da aracımız vardı, hepsi gitti. 300 bin lira da borç kaldı. Halen ödüyorum ve çok zor durumdayım" dedi.

Emekli maaşında da haciz bulunan Atıcı, şimdi kalan borcu ödeyebilmek ve geçimini sağlayabilmek için yaptığı el işi ürünleri ile mendil satıyor.

Çocuklarından yardım almadığını belirten Atıcı "Maaşımdaki icra kalksa kendi hayatımı sürdürebileceğim" diyerek hayırseverlerden yardım istedi. 

Kaynak: www.gaste24.com


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17