Ekşi Sözlük'ten skandal 'cami katliamı' yorumu için açıklama

Yeni Zelanda'da camiye düzenlenen kanlı saldırıda yaşamını yitirenler için "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" şeklinde yorumun yapıldığı Ekşi Sözlük'ten konuyla ilgili özür değil, açıklama geldi.

Ekşi Sözlük'ten skandal 'cami katliamı' yorumu için açıklama

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı esnasında düzenlenen silahlı saldırı sonucu 49 kişi hayatını kaybetti, 48 kişi de yaralandı.

Dünyayı sarsan saldırı sonrası Ekşi sözlük de konuyla ilgili başlık açıldı. Bu başlık altına yapılan skandal bir yorumda "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" ifadeleri kullanıldı.

EKŞİ SÖZLÜK'TEN AÇIKLAMA

Sosyal medyada da büyük tepki gören yorumla ilgili Ekşi Sözlük'ten açıklama geldi. Terör saldırısının kınandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

HESABI KAPATILDI YASAL SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Bu konuyla ilgili hakkımızda paylaşılan yalan ifadeler nedeniyle açıklama yapmak isteriz: 'Yeni Zelanda'da camiye saldırı' başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir."

İşte Ekşi Sözlük'ün o açıklaması;


 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17