banner39

Ekrem İmamoğlu'ndan sahur vakti Binali Yıldırım'a hakaret

23 Haziran'daki İstanbul seçimlerine hazırlanan HDP destekli Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, sahur vakti sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir videoda, TBMM Eski Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Binali Yıldırım için "Adam olamamışsın" imasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan sahur vakti Binali Yıldırım'a hakaret

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) şaibe nedeniyle İstanbul seçimlerini iptal edip 23 Haziran tarihinde yeniden tekrarlatma kararı, HDP destekli Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun sinirlerini bozdu.

CHP'li Ekrem İmamoğlu, gece saat 3'te Twitter'daki hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Binali Yıldırım'a isim vermeden hakaret etti.

İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın, İstanbul'da bir vatandaşın "Seçim neden yenileniyor" sorusuna verdiği, "Çok basit. Çünkü çaldılar" şeklindeki cevabına tepki göstermek için sahur vakti bir açıklama yaptı.

İmamoğlu açıklamasında, TBMM Eski Başkanı Binali Yıldırım'a "adam olamamışsın" imasında bulundu.

İmamoğlu açıklamasında, "Şu mübarek Ramazan ayında bile yalanla ve iftirayla konuşanları Allah'a havale ediyorum. Bakan olursun, Başbakan olursun, TBMM Başkanı olursun ama ..." dedi.

Halk arasında kullanılan bu sözün devamında "Ama adam olamamışsın" dediğini bildiği halde bu ifadeyi hem rakibi hem de TBMM Eski Başkanı ve Eski Başbakan olan birine karşı kullanması, sosyal medyada da tepkiyle karşılandı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan
Metehan - 1 yıl Önce

Hakaret neresinde

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43

banner46