banner39

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Demirtaş' iddialarına yalanlama

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın odasında buzdolabı olmadığı iddialarını yalanlanarak, 'İlgilinin odasında da isteği doğrultusunda bir adet buzdolabı bulunmakta olup kendisinin 2. buzdolabı talebi, yönetmelik gereğince ceza infaz kurumu yönetimi tarafından uygun görülmemiştir.' ifadeleri kullanıldı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Demirtaş' iddialarına yalanlama

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında Demirtaş'ın cezaevindeki odasında buzdolabı bulunmadığına, buzdolabı talebinin ceza infaz kurumu idaresince reddedildiğine dair haberler ve paylaşımlara ilişkin basın açıklaması gereği duyulduğu belirtildi.

Demirtaş'ın odasında buzdolabı bulunduğu ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki her odada hükümlü ve tutuklunun talebi doğrultusunda bir adet buzdolabı bulundurulmaktadır. İlgilinin odasında da isteği doğrultusunda bir adet buzdolabı bulunmakta olup kendisinin 2. buzdolabı talebi, yönetmelik gereğince ceza infaz kurumu yönetimi tarafından uygun görülmemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43