'Diriliş Ertuğrul', 'Payitaht: Abdülhamid', 'Bir Zamanlar Çukurova' ve 'Çukur' Miami yolcusu

Aralarında izleyici rekorları kıran 'Çukur'un da bulunduğu bazı Türk yapımı diziler, 22-24 Ocak'ta düzenlenecek "NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı"nda boy gösterecek.

'Diriliş Ertuğrul', 'Payitaht: Abdülhamid', 'Bir Zamanlar Çukurova' ve 'Çukur' Miami yolcusu

Türk dizileri, "küresel başarı hikayesi" yazmaya devam ediyor.

Türk yapımı diziler, özellikle Latin Amerika ülkelerinde en çok izlenen programlar arasında yer alıyor.

İhracatta dünya ikinciliğine yükselen Türkiye'nin dizi sektörü, en önemli sektör buluşmalarından "NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı"na taşınıyor. 

22-24 Ocak'ta Miami'de düzenlenecek fuar

Bakanlığın desteğiyle Miami'ye ulaşacak Türk yapımı diziler, 22-24 Ocak'ta düzenlenecek fuarda, 750'yi aşkın uluslararası alıcı, 300'e yakın satıcı firma ve yaklaşık 2 bin 500 sektör temsilcisiyle buluşacak.

İzleyici rekorları kıran 4 dizi de var

Miami yolcusu Türk dizileri arasında, izleyici rekorları kıran "Diriliş Ertuğrul", "Payitaht: Abdülhamid", "Bir Zamanlar Çukurova" ve "Çukur" gibi yapımlar yer alıyor. 

54 metrekarede Türk sineması

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde bu yıl ilk kez sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı Ticaret Heyeti, dünya profesyonelleriyle buluşacak.

Türk dizileri, fuarda kurulacak 54 metrekarelik ülke standında uluslararası sektörün beğenisine sunulacak.

Fuarda, içerik sektörü açısından hedef pazarlar ABD, Kanada, Brezilya, Arjantin, Meksika, Şili, Peru ve Kolombiya gibi ülkelerin katılımcılarıyla da doğrudan temas sağlanacak. 

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17