banner10

Dink cinayeti davasında 9 sanığın dosyası ayrılıyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 85 sanığın yargılandığı davada ara karar verildi.

Dink cinayeti davasında 9 sanığın dosyası ayrılıyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 85 sanığın yargılandığı davada mahkeme, Ogün Samast, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel’in de aralarında bulunduğu (ana dava dosyası) 9 sanığın dosyasının bir kısım suçlamalarla ilgili zaman aşımının dolması ihtimali bulunduğu gerekçesiyle ayrılmasına karar verdi.

Duruşma 4-5-6 Eylül’e ertelendi

Ayrılan dosya savcının görüşünü (mütalaasını) açıklaması için savcılığa gönderildi. Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer’inde arasında bulunduğu 4 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilen duruşma 4-5-6 Eylül’e ertelendi.

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ara karar açıklandı. Mahkeme, Erhan Tuncel, Yasin Hayal, Ogün Samast’ın da arasında bulunduğu, ana dava dosyası 9 sanığının dosyasını gelinen aşama, bir kısım suçlamalarla ilgili zaman aşımı riski göz önüne alınarak ayrılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, ayrılan dosya ile ilgili olarak esas hakkındaki görüşünü hazırlaması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17