DHPK-C'lileri Meclis'e Mahmut Tanal çağırdı iddiası!

Terör örgütü DHKP-C’nin her eylemine katılan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın ismi yine bir skandala karıştı. CHP'li Mahmut Tanal’ın adı, DHKP-C’li 2 ismin TBMM’ye yapacağı saldırı girişiminde de geçiyor.

DHPK-C'lileri Meclis'e Mahmut Tanal çağırdı iddiası!

Dün meydana gelen olayda, saat 15.00 sıralarında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ı ziyaret edeceklerini söyleyerek TBMM ziyaretçi kabul salonuna gelen biri kadın 2 DHKP-C’li, Meclis çalışanını rehin almak istedi. Güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu teröristler etkisiz hale getirildi.CHP'Lİ TANAL ÇAĞIRMIŞ

Sabah'ta yer alan habere göre, güvenlik kaynaklarından gelen son dakika bilgisinde, 14 Mayıs saat 15.00'de TBMM ziyaretçi kabul salonuna gelen ve TBMM çalışanını rehin almak isterken yakalanan biri kadın 2 DHKP-C'linin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından Meclis'e çağrıldığı ortaya çıktı. 

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İRTİBATLARI VAR

DHKP/C terör örgütü ile irtibatlarına yönelik bilgiler bulunan şahıslardan M.Z. hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından 5 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu aktarıldı.

Yakalanan diğer şahıs E.Y. hakkında ise 'Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak' suçundan Kocaeli/Kandıra Cezaevi'nde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu, hakaret suçundan ise aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

CHP'Lİ TANAL'DAN HENÜZ AÇIKLAMA YOK

Her konuda açıklama yapan Mahmut Tanal'ın, kendisini yakından ilgilendiren bu konu hakkında çıkıp tek kelime etmememesi dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17