Cumhurbaşkanlığı'ndan çok önemli Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "ABD, Türkiye ile çalışarak Münbiç yol haritasının daha fazla gecikmeden hayata geçirilmesini sağlamalıdır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan çok önemli Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, "ABD, Türkiye ile çalışarak Münbiç yol haritasının daha fazla gecikmeden hayata geçirilmesini sağlamalıdır."  ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "ABD, YPG gibi bir terör örgütüne destek vererek farkında olmadan bölgede faaliyet gösteren ılımlı Özgür Suriye Ordusu gibi meşru aktörler ile yasa dışı unsurlar arasındaki çizgiyi flulaştırdı." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun şunları söyledi:

"Suriye'deki tek hedefimiz, radikalleşmenin temelinde yatan sebepleri ortadan kaldırarak terör örgütü DEAŞ'ın yeniden ayağa kalkmasını engellemek, savaşın yaralarını saracak fiziki ve toplumsal altyapıyı kurmak ve bu sayede vatandaşlarımıza yönelik terör saldırılarını engellemektir. ABD, Türkiye ile çalışarak Münbiç yol haritasının daha fazla gecikmeden hayata geçirilmesini sağlamalıdır. ABD, Suriye'deki güçlerinin çekilmesini Türk Silahlı Kuvvetleri ile eş güdüm içerisinde yapmalıdır." 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17