Cumhurbaşkanının şehre her gidişinde ziyaret ettiği Hafız Abdullah Nazırlı vefat etti

Elazığ’ın kanaat önderlerinden 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı vefat etti.

Cumhurbaşkanının şehre her gidişinde ziyaret ettiği Hafız Abdullah Nazırlı vefat etti

Genel durum bozukluğu ve çoklu organ yetmezliğinden Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavisi süren kanaat önderlerinden 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı, bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Başkan Erdoğan ziyaret etmişti


Kente her geldiğinde Nazırlı’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son gelişinde de hastanede kendisini bakanlarla birlikte ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hafız Nazırlı'yı 5'inci kez ziyaret ettiği buluşmada özel olarak hazırlanmış, mealli ve ayet ayet açıklamaları olan bir Kur'an-ı Kerim'i hediye etmişti. Nazırlı da kendisinin kaleme aldığı ‘Hafızlarıma Nasihatlerim ve Vasiyetlerim' adlı özel bir baskı kitabını hediye etmişti.

Nazırlı’nın yarın saat 14.00’da İzzetpaşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Harput Mezarlığına defin edileceği öğrenildi.

Bakan Soylu'dan taziye


Hafız Abdullah Nazırlı'nın vefatının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesaj yayımladı.

Bakan soylu açıklamasında, ''Elazığ’da iken kendisini ziyaret eden eşim bana muhakkak gitmelisin dedi. Gittim. Sohbetine, ziyaretine, nasihatlerine doyamadım... Cumhurbaşkanımızın gönül dostu, Bir Allah dostu... Hafız Abdullah Nazırlı Hocaefendi 107 yaşında Hakka yürüdü. Allah rahmet eylesin...'' ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca'dan mesaj

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mesajında, ''Alimin ölümü âlemin ölümü gibidir. Ömrünü Allah yolunda hizmet etmeye vakfetmiş Elazığımızın kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı Hocamız 107 yaşında rahmet-i Rahman'a kavuştu. Mekanı cennet, ruhu şâd olsun.'' fadelerini kullandı.

Kaynak: Haber7

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8