Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iki bakanı kabul etti

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kuurm, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iki bakanı kabul etti

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kuurm, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmede, 2019 Aralık'ta yapılan Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısında, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksinde yükselmek amacıyla kabul edilen 44 maddelik Eylem Planında yer alan, inşaat izinlerine ilişkin reformlar ile konkordato uygulamalarının iyileştirilmesi konuları ele alındı.

Görüşmede, özellikle salgın sürecinde ekonomik zorluğa girerek konkordato ilan etmek zorunda kalan şirketlerin, ekonomik hayata geri kazandırılmasına yönelik neler yapılabileceği değerlendirildi.

"Tek Durak Ofis" yaklaşımıyla, inşaat izinleri başlığı altında geçen iskan ruhsatı ve yapı kullanım izni gibi süreçlerde vatandaş lehine sağlanacak kolaylıklar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42