Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin yeni parti iddialarıyla ilgili sorusunu cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan namaz çıkışı kendisini bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin yeni parti iddialarıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı.

"Şu anda benim partimin içerisindeki muvazzaf milletvekili arkadaşlarımın içerisinde böyle bir şey söz konusu değil. Partimle ilişkisi olmayanların bu tür çalışması varsa ayrı konu. Benzer haberleri başkasından duyuyoruz. Benzer olayları geçmişte de yaşadık. Grup kuracak mİlletvekili sayısıyla aramızdan ayrıldılar.

Şimdi tarih oldular. Hatırlayan bile yok. Her siyasi partinin bunlar maalesef yaşam süreci içerisinde olan hadiselerdir. Yola çıktığımız arkadaşlarımızı yoldaş olarak gördük ama yoldaş olmaktan çıkıp farklı istikamete gidenler oldu. Bu yolda beraber yürüyen arkadaşımız bizim dava arkadaşımızdır." 

Ardından başta İdlib olmak üzere Suriye'de yaşananlara değinen Erdoğan, "Bu zirveyi gerçekleştirip başta İdlib olmak üzere bu konuda neler yapabiliriz bunları görüşme imkanımız olacak. İdlib ile ilgili Rusya ve Türkiye olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17