Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Buradan ilan ediyorum!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da düzenlenen mitingde halka yaptığı hitabında, "Türkiye bir hukuk devletidir, herkes için hak arama yolları sonuna kadar açıktır. Buna rağmen zorlanan varsa valim burada, ben buradayım. Van'dan ilan ediyorum, bir daha hiçbir güç Türkiye'yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Buradan ilan ediyorum!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Terör örgütü ve destekçilerine yüklenen Erdoğan, "Van'da anaları ağlatan, çocukları yetim öksüz bırakan hep bunlardı. Niye Cudi'ye, Tendürek'e, Gabar'a, Kandil'e girdik? Benim halkımı rahatsız etmesinler diye."  dedi.

İşte Başkan Edoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"BENİM HALKIMI RAHATSIZ ETMESİNLER DİYE BURALARA GİRDİK"

Van'ı biz kendi haline bırakamazdık. Mahallerimizi birbirinden ayırmak için çukurlar kazdılar, tüneller açtılar, insanlarımızın evlerine girdiler. Herkesi istismar ettiler. 1996'da Tatvan'da yol kesip iki masum vatandaşımızı bunlar katletti. Van'da anaları ağlatan, çocukları yetim öksüz bırakan hep bunlardı. Niye Cudi'ye, Tendürek'e, Gabar'a, Kandil'e girdik? Benim halkımı rahatsız etmesinler diye.

"VAN'DAN İLAN EDİYORUM! BUNDAN SONRA HİÇBİR GÜÇ..."

Şayet bu teröristleri inlerinde kıstırıp yok etmiş olmazsak her gün Van'da ve diğer şehirlerimizde, masum insanlarımızın kanını dökecekler. Sınır ötesinde bunları adım adım takip edip kıpırdayamaz hale getirmezsek yaşattıkları acılarla baharlarımızı kışa çevirecekler.

Diyarbakır Belediyesi'nin önünden haftalarca ağlayan analar benim Kürt annelerim değil miydi? Bana dertlerini anlattılar, adım adım takip ettik, o günler geride kaldı. Ülkemizin demokrasisini yasaklardan, baskılardan kurtardık. Türkiye bir hukuk devletidir, herkes için hak arama yolları sonuna kadar açıktır. Buna rağmen zorlanan varsa valim burada, ben buradayım. Van'dan ilan ediyorum, bir daha hiçbir güç Türkiye'yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye'yi gencecik fidanların toprağa düştüğü, anaların ağladığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye'yi herkesin birbirine şüpheyle baktığı bir ülke haline dönüştüremeyecektir.

VAN'A YAPILAN PROJELER

Biz Van'ı sadece sevmekle kalmadık aynı zamanda eşi benzeri görülmemiş yatırımlarla buluşturduk. Bay Kemal akşam yalan sabah iftira. Bay Kemal bak resmi rakam veriyorum sana; Van'a 27 katrilyon yatırım yaptık. Evlatlarımız en iyi eğitimi alabilsin diye şehirlerimizi okullarla donattık. Millet bahçelerimizle her yaştan insanımızın huzur içinde vakit geçirebileceği mekanlar oluşturduk. Bu devletin kimsesizlerin kimsesi olduğunu gösterdik. Geçmişte hastane kapılarında perişan olan Vanlılar bugün Avrupa standartlarında sağlık hizmeti alıyor. Amerika'nın teşebbüs edip başaramadığı sağlık reformunu biz uyguluyor, sürekli geliştiriyoruz. Van'ın suyu bile yoktu, Van'a suyu biz getirdik. 2040 yılına kadar İstanbul'un sorunu yok, Van'da da bu noktaya geldik.

Van şehrimiz coğrafyası çok zorlu bir yer; Van'da ulaşılamayan hiçbir yer bırakmadık. Yol inşaatlarının uzun sürmesinin nedeni terör örgütü, bunlar millet düşmanı.

ERDOĞAN'DAN HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE MÜJDE

Şimdi buradan bir müjde vermek istiyorum; ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek için yeni destek programını hayata geçiriyoruz. Sürüye katılan her bir hayvan için 100 TL destekleme ödemesi yapacağız. Ülkemizde kişi başına en az bir küçükbaş hayvan yetiştirilmesini hedefliyoruz. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17