Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki! ' Had bilmezlik ve ahlaksızlık'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı YSK üyeleri için ısrarla 'çete' benzetmesini yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu isim vermeden, "Hakimlere çete yaftası vurup hedef göstermek densizlik, had bilmezlik ve ahlaksızlıktır" sözleriyle eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki! ' Had bilmezlik ve ahlaksızlık'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni'ne katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

"Adalet teşkilatımız ağır saldırılara maruz kaldı"

Yargı kurumlarının bir dönem saldırılara uğradığını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Adalet teşkilatımız bir dönem vesayet güçlerinin, bir dönem FETÖ ihanet çetesinin hatta avukatlar boyutunda baktığımızda diğer bazı terör örgütlerinin ağır saldırılarına maruz kaldı. Yargı kurumlarını hakiki manada millet adına karar veren ve devleti için çalışan bir yapı haline getirmek için çok büyük mücadeleler verdik."

"Çete yaftası vurup hakimleri hedef göstererek, hakaret ederek yapılan eleştirinin adı ahlaksızlıktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da seçimin tekrar edilmesi gerektiği yönünde oy kullanan 7 yüksek yargı mensubunu çete olarak tanımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da sert sözlerle eleştirdi. 

"Bir Genel Başkan dün grup toplantısında yargı mensuplarıyla ilgili ahlak, edep, insaf, hepsinden önemlisi insanlık dışı sözler sarf etti." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çete yaftası vurup hakimleri hedef göstererek, hakaret ederek yapılan eleştirinin adı densizliktir, had bilmezliktir, hatta ahlaksızlıktır. Siyaseti, ülkeye ve millete hizmet aracı değil de marjinal çevrelere yaranma, ideolojik saplantılarını hayata geçirme, kuru gürültüyle üste çıkma vasıtası olarak görenlere en güzel dersi yine yargımızın vereceğine inanıyorum."

Erdoğan, "Hukuk ve hukukçuları sadece kendi işlerine gelen kararlar verildiğinde yüceltip aksi durumda yerden yere vuran zihniyeti şiddetle kınıyorum." dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, geçmişte adamına göre, meşrebine göre adalet uygulayan çetelerden çok çekti. Ülkemizin bir daha o kötü günlere dönmesine izin vermeyeceğiz."

Yargı bağımsızlığına dikkati çeken Erdoğan, "Hiçbir yargı kurumu ve mensubu bir partinin, siyasetçinin, şahsın çıkarına göre karar vermekle mükellef değildir. Buna şahsım da dahildir." diye konuştu.

Erdoğan, "Şunu bilelim ki bir Selim kardeşimiz şehit olur ama arkasından da binlerce Selim Kiraz kardeşimiz gelir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17