Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 mesajı

Saray Bosna'ya gitmeden önce basına önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400'lerle ilgili de son dakika mesajı geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Saray Bosna'ya gitmeden önce basına yaptığı açıklamada, "Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece önemlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur" dedi.

Açıklamasında Ege ve Akdeniz'deki yaşananlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Arzumuz isteğimiz Ege'de ve Akdeniz'de herhangi bir sıkıntıyı bundan sonraki süreçte asla yaşamayalım. (Doğu Akdeniz'de) Şu anda sondaj gemilerimiz arama, tarama çalışmaları ile koordineli olarak kendi yol haritası içinde bu süreci devam ettiriyor. Bu konuda sağdan soldan bazı rahatsız edici sesler çıkabilir ama bu seslerin hiç birisinin bizi bu yolumuzdan alıkoymayacağını daha önce de zaten açıkladık. Bugün de aynı noktadayım, aynı şeyleri söylüyorum." dedi

S-400'ler yükleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basının sorduğu S-400 sistemi ile ilgili, "S-400’lerin teslimatıyla alakalı fotoğraflar yayımlandı. Tarih de yaklaşıyor. Ne zaman teslim edileceği konusunda netlik oluştu mu? Konuşlanacağı yerler konusunda kesinlik oluştu mu?" şeklindeki soruyu da şöyle cevapladı:

"Şu anda yolculuk hazırlığı devam ediyor. Yani bizden bu noktada şu tarih diye zorlamazsanız isabetli olur. Ama yolculuk hazırlığı, yükleme çalışmaları bunlar sürüyor. Bizim kendileriyle mutabık kaldığımız tarih-tarihler bunların hepsi var. burada da yerleşim planlarını, nereye konuşlanacağı bu konunun sorumluluğu milli savunma bakanlğımız ve genelkurmay başkanlığımızda.

Bu gelen bütün S400’ler oralarda konuşlanacaktır. Ülkemiz için, dünyamız için hayırlı olsun diyoruz."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17