banner10

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Cristian Kabore ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Erdoğan, konuşmasında, "Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim. Belediye başkanlığımdan bu yana sandıkla gelen ve sandıkla bu yolculuğu devam ettirirken darbe ile muhatap olan bir insanım. Darbenin ne olduğunu bilen birisiyim. Bu dünya bir garip dünya." dedi.

Sudan'daki darbeye değinen Erdoğan, "Suhuletle bir kardeşlik ağı içinde Sudan demokratik süreci çalıştırmalı" diye konuştu.

Erdoğan, "İnsanı, adaleti ve dayanışmayı merkeze alan bir dış politikanın takipçisi olarak Afrika ile ilişkilerimize özel önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"(Afrika) Kıta ülkelerine yönelik dışlayıcı, kibirli ve müdahaleci tavırların bizim nezdimizde hiçbir değeri yoktur." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrikalı dostlarımız kendi sorunlarına yine kendi değerleri, hassasiyetleri ve dinamikleri çerçevesinde çözümler üretecek birikime fazlasıyla sahiptir." şeklinde konuştu.

Burkina Faso Cumhurbaşkanı Kabore

Burkina Faso Cumhurbaşkanı Kabore de konuşmasında, "Türkiye'ye çatanlar Burkina Faso'ya, Burkina Faso'ya çatanlar da Türkiye'ye çatmış kabul ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17