Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Türkiye ittifakı' tartışmalarına noktayı koydu

TOBB 75. Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi kur, faiz, enflasyon sarmalına hapsetmek isteyenlere karşı bu zaferi beraber kazanacağız." dedi. Erdoğan ayrıca, "Bazıları, Türkiye ittifakını Cumhur İttifakı'nın alternatifi gibi gösterme fitnesine düştü" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Türkiye ittifakı' tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB'un 75. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada kritik mesajlar verdi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

'BAZILARI FİTNE ÇIKARMA PEŞİNE DÜŞTÜ'

"Şimdi TOBB bu çatının altında kucaklaşmıyorsa bunun hesabını herhalde verecek ben değilim. Biz hiçbir zaman kucaklaşmadan kaçmadık.

- Bazıları hemen söyleme amacımızı ne olduğu gayet açık olan Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı'nın alternatifi göstererek fitne çıkarma peşine düştü. Halbuki Cumhur ittifakı milletimizin tamamını aynı idealler etrafında buluşturma çabamızın lokomotifidir. Biz Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz gecesi kurşunların, bombaların altında kurduk.

- Bu ittifaktan kaçanlar 7 Ağustos'ta zorla Yenikapı'ya gelip Yenikapı ruhunu güya kabul ettiğini söyleyenler, ondan sonra Yenikapı ruhunu reddederek ortadan kaçmışlar, terör örgütleriyle omuz omuza kol kola seçimlere girmişlerdir. Bunu da görmemiz lazım.

- Dağdan talimatlar geldiğinde Ankara'da İzmir'de İstanbul'da Antalya'da seçime girmeyeceksiniz. Sen parti değil misin? Niye girmiyorsun seçime? Terör örgütleriyle kol kola olanlar bizimle ittifak halinde olamazlar.

- Hiçbir zaman tahrik unsuru olmadık olmayacağız. Ülkemizin son dönemde yaşadığı kritik süreçte milletimizin yanımızda olması bizim için en büyük güven ve güç kaynağımızdır. İş dünyası bu süreçte alnının akıyla çıkmıştır.

NİSAN AYINDA 170 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

- Sadece bu ay içerisinde 170'i aşkın teröristi etkisiz hale getirdik. Yine yapılan operasyonlar çerçevesinde İzmir'de 12 YPG'liyi yakalamış bulunuyoruz. 2 şeyi hep söylemişimdir istikrar ve güven. İstikrar ve güven olmadan ekonomik istikrarı yakalamak mümkün değil. Güneydoğu'da, Doğu'da artık huzur iklimi esiyor. Bu huzur iklimini daimi kılacak şey sizlerin orada yapacağınız yatırımlarla istihdam sıçrama yapacaktır. Dün TÜSİAD'ın yöneticilerine de söyledim. Biz ülkemizi eskiye değil, 2023 hedeflerine ulaştırmayı planlıyoruz.

- Dünyanın bizi özellikle kur, enflasyon, faiz sarmalıyla tehdit ediyor. Faiz konusundaki hassasiyetimi zaten biliyorsunuz, bundan kurtulmak ve minimize etmek, ki bir ara biliyorsunuz 4,6'ya kadar düşürdük enflasyon 6-7 civarındaydı ondan sonra işte Gezi Olayları patlak verdi. Faillerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Bunlar Türkiye'yi diz çöktürmek için atılan adımlar. Şimdi benzer adımlar atmak istediler başaramadılar başarılı olamayacaklar.

- Büyük vizyonların peşinde gideren günlük ihtiyaçları asla ihmal etmiyoruz. Milletimizin her ferdiyle iş dünyamızın yaşadığı sıkıntılara da yakından vakıfız. Şikayetleri ve beklentileri yakinen takip ediyorum. Mesela 24 haziran seçimlerinde bu yana KOBİ'ler için bir çok destek programı uyguladık. Hem kamu hem özel bankaları biz harekete geçirdik. Vergi indirimleriyle beyaz eşya, mobilya, otomotiv ve konut sektörlerine ila destekler sağlamadık mı?

- Asgari ücreti enflasyonun çok üzerinde artırarak milletimizi ekonomik dalgalanmalara karşı korumaya çalıştık. Kısa vadeli çözüm olarak tanzim satış formülü geliştirdik. Bu konuyla ilgili daha köklü çözüm arayışlarımız sürüyor. Tüm vaktimizle icraata yoğunlaştık. Bundan sonra çok can yakıcı dalgalanmaların ortaya çıkması kolay kolay mümkün değil.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17