Cumhurbaşkanı Erdoğan Gölbaşı'nda duyurdu: Temelini yakında atıyoruz

Ankara Gölbaşı'ndaki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millet bahçesini de içine alan 35 kilometrelik Kanal Ankara projesi ile şehrimize çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Temelini çok yakın bir zamanda atıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gölbaşı'nda duyurdu: Temelini yakında atıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karanfil Caddesi'nde düzenlenen Gölbaşı Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap etti. Sözlerine "Şu ihtişama, şu güzelliğe, şu bütünlüğe bak; işte Cumhur  İttifakı" diyerek, başlayan Erdoğan, karşılarında "zillet ittifakı" bulunduğunu  vurgulayarak, 31 Mart'ta gereken cevabın verilmesini istedi.

Erdoğan, "Ben size inanıyorum, Gölbaşı buna hazır. Hele hele Cumhur  İttifakı'yla bir başka hazır." dedi ve partililerden kapı kapı dolaşarak  çalışmalarını istedi. Gölbaşılıları selamlayan Erdoğan, Pursaklar'da da böyle bir ihtişam  bulunduğunu belirterek, son 2 ayda Ankara'daki 7. ilçe mitingini toplu açılış  töreni vesilesiyle Gölbaşı'nda yaptıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kepekli Boğazı'ndan bu tarafa indikçe gölüyle,  tepeleriyle ferah hayat alanlarıyla tüm farklılıkları ve zenginlikleriyle  bambaşka bir iklimle karşılaşıyor, Gölbaşı'na geldiğinizi anlıyorsunuz. Bu güzel  ilçemize yaptığımız ziyareti toplu açılış töreniyle 'bir hizmet şölenine  dönüştürelim' dedik." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, toplam yatırım bedeli 306 milyon lira olan eser ve  hizmetlerin resmi açılışını yapacaklarını kaydetti. Mogan Gölü'nün ilçenin sembolü ve en önemli değeri olduğuna işaret  eden Erdoğan, "Gölbaşı'nın hem nüfusu hem cazibesi artınca ister istemez Mogan  Gölü de bundan etkilendi. Hemen kolları sıvadık, gölü temizlemeye başladık. Hem  dip temizliği yaptık hem de ilave su takviyesiyle gölün canlılığını koruduk."  dedi.

Tarama gemileriyle gölü kirleten 3 milyon metreküp çamuru toplayıp  borularla başka bir yere taşıdıklarını, kalan çamurun botanik bahçesi yapımında  kullanıldığını, temiz suyu da yeniden göle verdiklerini anlatan Erdoğan, Haliç'i  de bu şekilde temizlediklerini ifade etti.

"İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANANIN"

Bunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin Çevre  ve Şehircilik Bakanlığı döneminde yaptığını hatırlatan Erdoğan, "İş bilenin,  kılıç kuşananın." ifadesini kullandı.

Erdoğan, 4,5 yıl daha cumhurbaşkanlığı görevini yürüteceğini,  Büyükşehir'de Mehmet Özhaseki, Gölbaşı'nda Ramazan Şimşek ile el ele vererek hem  Gölbaşı'nı hem Ankara'yı daha da tırmandıracaklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar 70 milyon liralık yatırımla Mogan'ı büyük oranda  temizledik. Şimdi daha derine inerek Mogan'ı hem insanlar hem burada yuva kurmuş  kuşlar ve balıklar için çok daha kaliteli bir yaşam alanı haline getiriyoruz. Bu  bölgede Eymir Gölü ile Mogan'ı birbirine bağlayan Ankara'nın en güzel millet  bahçelerinden birini kuruyoruz. Millet bahçemizi de içine alan İmrahor'dan başlayıp, Mogan'a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara projesiyle şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Bu projenin içinde  gençlik ve bilim merkezlerinden kamp alanlarına, meyve bahçelerinden müzeye kadar  pek çok birim yer alacak. Ankara'nın güneyinin çehresini değiştireceğine  inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz. Ülkemizin ilk endemik  coğrafi işareti de sadece Gölbaşı civarında yetişen sevgi çiçeğine verildi. Bugün  resmi açılışını yaptığımız eserlerden biri de Konya yolu boyunca inşa ettiğimiz  köprülü kavşaklardır. Konya yolu üzerindeki ulaşımı hem sizler hem de bu  güzergahı kullanan herkesi için kolaylaştıran bu köprülü kavşakların da hayırlı  olmasını diliyorum."

"ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTIK"

Gölbaşı Anadolu Lisesi başta olmak üzere, eğitim yatırımlarının da  şehre kazandırdıkları hizmetler arasında bulunduğunu ifade eden Erdoğan,  belediyenin gerçekten çok önemli yatırımlara imza attığını, Gölbaşı'na bambaşka  bir hava kazandıran şehir parkı, mahallelere yapılan 53 ayrı park, semt sahaları,  aile yaşam merkezleri, spor merkezleri, kültür merkezleri gibi toplam 209  projenin belediye tarafından hizmete sunulduğunu anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu eserleri Gölbaşı'na kazandıran kurumları ve  belediyeyi tebrik etti. Gölbaşı'na bugüne kadar çok sayıda eser kazandırdıklarını belirten  Erdoğan, "Eğitimde bin 341 derslikli 86 okul inşa ederek, 2 bin 574 öğretmen  atayarak ilçemizin gelişimine uygun bir alt yapı kurduk. Ayrıca Ankara ve Gazi  üniversitelerimizin ilçemizde kampüsü bulunuyor. Üniversite öğrencilerimiz için 3  bin 512 yatak kapasiteli yurtlar açtık. Gölbaşı'na gençlik merkezi kazandırmak  için çalışmalara başladık. İlçemize inşallah önümüzdeki yıl hizmete açacağımız  yeni bir devlet hastanesi yapıyoruz. Ayrıca ilçemize yeni bir ağız diş sağlığı  merkezi de kazandıracağız." diye konuştu.

Erdoğan, ülkede nüfusu 250 binin altındaki yere açılan tek sağlık,  hayat merkezi, kanser taraması, gebelik, aşılama ve obezite birimleri, spor  salonu, okul sağlığı ünitesinin Gölbaşı'nda hizmet verdiğini, Konya yolunda halen  devam eden yol ve köprülü kavşak çalışmalarının da bu yıl tamamlanacağını  bildirdi.

HESAPLARINI BOZACAĞIZ

Türkiye gibi çevresinde dünyanın tüm güçlerinin hesap yaptığı bir coğrafyada her seçim bir beka seçimidir. Türkiye gibi bir ülkede önemsiz seçim olamaz. Her seçim bir beka seçimidir. Bu yüzden 31 Mart’ın beka seçimi olduğunu söylüyoruz.

Ülkemizin tökezlemesini bekleyen terör örgütleri tüm umutlarını 31 Mart'a bağlamaktadır. Ülkemizin içinde ne kadar ezan, vatan, bayrak, milli irademiz ile sorunu olanlar varsa hepsi 31 Mart'a yüklenmiş durumdalar. Tüm bu hesapları bozacağız.

Bunlar İstiklal Marşı'nın düşmanı değil mi? HDP'nin kongrelerinde İstiklal Marşı okunmuyor. Hatta bayrağımızı bile asmıyorlar. 

31 Mart bunun için bir beka meselesidir. Çok çalışacağız. Mesele belediyecilikse kimse kusura bakmasın, kimse elimize su dökemez. Birileri niye terör örgütleriyle iş birliği pahasına 31 Mart’a odaklanıyor? Çünkü bunların işi belediyecilik değil. Bunların asıl derdi Rabiamız.

TOPUNUZ GELİN, TOPUNUZ

Malum Zillet İttifakı bizim ülkemizi bölmeye gayret ediyor. Ülkemizde Kürdistan var mı? Kürdistan’ı çok seviyorsa Irak’ın kuzeyinde var oraya gitsin. Bu adam Kürt değil ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Bu vatan bölünmez. Böyle bir gayretin içinde olan varsa bunun hesabını verir. Kadın ‘biz sırtımızı PYD’ye, YPG’ye dayadık’ diyor. Biz de aziz milletimize ve Allah’a dayadık.

Topunuz gelin, topunuz. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te ve Kandil’de inlerine girdik, daha da gireceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

CHP’ye sorsanız böyle bir partiyle ittifak yok diyor, adı İyi kendi karışık parti de öyle diyor, ama listelerinde terör örgütü mensuplarını aday gösterdiklerini herkes biliyor. PKK ile iş birliği yapanın Türkiye'nin hayrına bir amacı olamaz. FETÖ ile iş birliği yapanın Türk milletinin hayrına bir kaygısı olamaz. Karanlık ittifaklarının vitrininde ayrı, mahzeninde ayrı pazarlıklar yapanların bu ülke ile ilgili bir derdi olamaz.

Kaynak: AA
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17