banner10

Çok konuşulan kitap 1400 adet sattı... Ülkü Ocakları tepki amacıyla 1881 Nutuk dağıtacak

Yılmaz Özdil'in 2 bin 500 liralık satış fiyatıyla büyük tartışmalara neden olan Mustafa Kemal kitabı, 2,5 saatte 1400 adet sattı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ise kitabın 2 bin 500 liradan satışa sunulmasına tepki gösterdi. Ateş, Türkiye genelinde 1881 adet "Nutuk" dağıtacaklarını açıkladı.

Çok konuşulan kitap 1400 adet sattı... Ülkü Ocakları tepki amacıyla 1881 Nutuk dağıtacak

Kırmızı Kedi Yayınevi, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in kaleme aldığı 'Mustafa Kemal' kitabının özel serisinin 2500 liraya satılacağını duyurmuştu. Sosyal medyada birçok kullanıcı ise yayınevinin Atatürk'ü ticaret için kullandığı eleştirisini yöneltmiş, özel baskının “Mustafa Kemal’in isminin sömürülmesi” olarak nitelendirilmişti. 

2 bin 500 liralık satış fiyatıyla büyük tartışmalara neden olan kitap 2,5 saatte 1400 adet satıldı. 

1881 adet olarak satışa sunulan kitaptan 4 milyon 702 bin 500 TL gelir elde edilecek. 

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖZDİL'E TEPKİ AMACIYLA ÜCRETSİZ NUTUK KARARI

Diğer yandan, 'Mustafa Kemal' kitabının özel serisinin 2 bin 500 TL'den satılması nedeniyle Atatürk'ü istismar ettiği şeklinde yoğun eleştirilere maruz kalan Yılmaz Özdil'e Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'ten tepki geldi.

Ateş, 'Mustafa Kemal' kitabının özel serisinin 2 bin 500 TL'den satılmasını eleştirerek, Özdil'e tepki olarak Türkiye genelinde 1881 adet Nutuk dağıtacaklarını açıkladı. Ateş, bunun karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyeceklerini duyurdu.

"ATATÜRK SEVDALARININ BİR PARAVAN OLDUĞUNU YENİDEN GÖSTERMİŞTİR"

Konu ile ilgili  yazılı açıklama yapan Ateş, "Ülkücü Türk gençliği, Atatürk'ün hayatına bir hazine gözü ile bakarken yolu, yönü belli olmayan ancak dilinden de Büyük Gazi'yi düşürmeyen zihniyetlerin teşvikçisi ve övücüsü, kalemini Türk milliyetçiliğinin önüne bir engel olarak koymaya çalışan bir ismin Atatürk'ü maddi bir hazine olarak gören tavrı Türk Milliyetçilerini üzmüş, bu zihniyetlerin Atatürk sevdalarının ise art niyetlerine bir paravan olduğunu yeniden göstermiştir" ifadelerini kullandı.

"BÜYÜK GAZİ'NİN HAYATI ÜZERİNDEN SERVET AVCILIĞI UTANÇ VESİLESİ"

Ateş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Mehmet Akif'in hicabından İstiklal Marşı'nı Safahat'ına almamasını anlayamayan zihniyetin Büyük Gazi'nin hayatı üzerinden servet avcılığı yapması büyük bir utanç vesilesidir. Bu vesile ile ilgili kitabın 1881 adet 'özel basım' olarak hazırlanması ve tanesi 2500 TL'den satılacak olmasına tepkimizi ortaya koymak üzere Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak 1881 adet Nutuk'u yurdumuzun çeşitli bölgelerinde ücretsiz bir şekilde dağıtacağımızı ifade ediyoruz." 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17