CHP'nin İzmir adayında ibre kimden yana?

CHP'de ise gözler Cuma gününe çevrildi. Merakla beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı 7'nci Parti Meclisi'nde açıklanacak.

CHP'nin İzmir adayında ibre kimden yana?

Habertürk’ün haberine göre, mevcut başkan Aziz Kocaoğlu'nun sürpriz "adaylık" çıkışının ardından soru işareti oluştuğu ifade edilmişti. Ancak Genel Merkez Yönetiminin Kocaoğlu ismine sıcak bakmadığı, adaylığının söz konusu olmayacağı belirtiliyor.

Bir son dakika değişikliği olmazsa, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, büyükşehir adayı olarak açıklanması bekleniyor. CHP kaynakları, farklı bir adayın ancak bir anlayış değişikliği ile söz konusu olabileceğini, tarafların itiraz etmediği bir ismin adaylaştırılması söz konusu olursa da İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın gündeme gelebileceğini söylüyor.

25 Ocak'ta ayrıca, İstanbul'daki tüm ilçe belediye adaylarının da açıklanması planlanıyor. Hafta sonu mesaisini 7'nci Parti Meclisi toplantısına ayıran CHP Lideri'nin hem örgüt temsilcileri hem ilgili genel başkan yardımcıları ile görüştüğü, anket ve kamuoyu yoklamalarını da inceleyerek yol haritasını büyük oranda netleştirdiği yorumları yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17