CHP'li İlgezdi'den partisi ve Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

İçişleri Bakanlığı'nca görevinden uzaklaştırılan CHP'nin Ataşehir Belediyesi eski Başkanı Battal İlgezdi, partisi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için sert eleştirilerde bulundu.

CHP'li İlgezdi'den partisi ve Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

İçişleri Bakanlığı tarafından rüşvet ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle Ataşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan, 31 Mart seçimlerinde CHP tarafından Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Battal İlgezdi, partisini karıştıracak açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan İlgezdi, partisini ve Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştiride bulundu.  

İlgezdi'nin konuşmasından öne çıkan bölümler şu şekilde:

"Bu ülkede CHP, 40 senedir iktidar olmuyorsa önce kendisini eleştirmeli. İktidarı eleştirirsin, ama iktidarı yanlışları ve doğruları da vardır. Siz bu ülkede 40 sene iktidarda değilsiniz, önce oturun kendinizi eleştirin muhalefet partisi olarak. Vatandaşın sorununu çözüyor musunuz? Gidiyor musun ayağına? Yok gitmiyorsun. Gitmediğin yer, tutmadığın el senin mi? Değil."

'HAYIR EFENDİM, BU ÜLKEDE RESMEN DARBE OLMUŞTUR'

İlgezdi, Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demesiyle ilgili,  "Sayın Genel Başkanım dedi ki 'kontrollü darbe.' Hayır efendim, ben onun gibi düşünmüyorum. Bu ülkede resmen darbe olmuştur, 240 tane şehit vardır. Ölümün olduğu yerde kontrol olur mu? Bunun adı darbedir." ifadesini kullandı.

Battal İlgezdi, ayrıca Kadıköy Belediyesi'ni yeşil alan oluşturmamakla suçladı. 

 Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17