banner10

CHP'li Canan Kaftancıoğlu: Demirtaş'ın çağrısı çok kıymetliydi

Türkiye düşmanlığıyla dolu tweetlerini canlı yayında savunan ve parti politikamız diyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu kez de terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yaptığı çağrıyı çok kıymetli bulduğunu söyledi.

CHP'li Canan Kaftancıoğlu: Demirtaş'ın çağrısı çok kıymetliydi

Türkiye düşmanlığıyla dolu tweetlerini canlı yayında savunan ve parti politikamız diyerek büyük tepki gören CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'nin sorularını yanıtladı.

Canan Kaftancığlu, bu kez de terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 31 Mart yerel seçimleri için 'sandığa gidin' çağrısını 'çok kıymetli' bulduğunu söyledi.

Kaftancıoğlu, HDP'nin özel olarak Batı'da CHP adaylarına desteğini ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sandığa gitme çağrısını şu skandal sözlerle değerlendirdi.

Kaftancıoğlu, "Çok kıymetli bir çağrı. Kişisel olarak, HDP seçmeni üzerinde oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. Orada da HDP'li yetkililerin çağrısı neydi? 'Biz Doğu ve Güneydoğu'da aday çıkaracağız, adaylarımızı destekleyeceğiz, Batı bölgelerinde ise, faşizme karşı', cümle tam öyle değil ama ben anladığım şekilde ifade edeyim, 'demokrasi için ve iktidara kaybettirmek için' davranacağız (demişlerdi). "Bu bence gayet anlaşılır, gayet makul ki bana sorarsanız da olması gereken bir şey. Yıllardır, sokaklarda hep söylediğimiz bir slogan vardır, bu defa faşizme karşı omuz omuza mücadele ettik, bütün faşizmin karşısında duran yapılarla birlikte" ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun terör örgütü PKK'yı, Gezi Olaylarını, 15 Temmuz darbe girişimini, sözde Ermeni soykırımını destekleyen ve Türk-İslam düşmanlığını gözler önüne seren skandal tweetleri ortaya çıkmış ve büyük tepki görmüştü.

İŞTE KAFTANCIOĞLU'NUN SKANDAL TWİTLERİNDEN BAZILARI

.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalnız kurt
Yalnız kurt - 2 ay Önce

Sen ve senin gibi çirkefler oldukça ermeni lobisine ne gerek varki. Bu ülkenin ekmeğini ye sonra bacağına sarıl. Hadi ordan it oğlu it

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17