banner10

CHP'den YSK üyeleri hakkında tepki çeken ifade

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçiminin yenilenmesine ilişkin yaptığı açıklamada, YSK üyeleri için tepki çeken bir ifade kullandı.

CHP'den YSK üyeleri hakkında tepki çeken ifade

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçiminin yenilenmesine ilişkin, "Yüksek Seçim Kurulu (YSK), iktidarın hiç bir maddi temele dayanmayan itirazlarını kabul edip seçimi iptal ederek kendi varlık sebebini inkar etmiştir." dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı.

Sözcü Faik Öztrak, YSK'nin İstanbul seçiminin yenilenmesi kararının değerlendirildiği, yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

ÇETE’ İFADESİNİ KULLANDI

Öztrak, ''Seçimle gelenlerin seçimle gitmemek için oynadıkları kirli oyun, YSK içindeki talimatla hareket eden bir çete tarafından onaylanmıştır. Demokrasinin son meşruiyet kalesi olan sandığa bu kararla darbe yapılmıştır. YSK, iktidarın baskı ve tehditlerine karşı duramamış, hukuku ve önceki içtihatlarını çöpe atmıştır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17