banner10

CHP Parti Meclisi'nde dört ismin adaylığına onay

CHP Parti Meclisinde Beyoğlu’da Alper Taş, Kadıköy’de Şerdil Dara Odabaşı, Küçükçekmece adayı Kemal Çebi ve Şişli’de Muammer Keskin'in adaylıkları onaylandı.

CHP Parti Meclisi'nde dört ismin adaylığına onay

CHP’de Parti Meclisi’nin onayına sunulan yaklaşık 100 kişilik listenin oylandığı Parti Meclisi (PM) toplantısı saat 15.00’ten bu yana devam ediyor. 

CHP Parti Meclisi'nde Beyoğlu'nda Alper Taş, Şişli'de Muammer Keskin, Kadıköy'de Şerdil Odabaşı've Küçükçekmece adayı Kemal Çebi'nin adaylıklarının onaylandığı bildirildi. 

Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın edindiği bilgilere göre Erzurum, Muş ve Şırnak adayları belli olacak. Henüz belirlenemeyen Ordu ve Siirt ise PM’ye gelmedi.

İSTANBUL

Gürsel Tekin’in adaylığının gündeme geldiği Şişli’de eski SHP İlçe Başkanı Muammer Keskin ile Kadıköy'de Şerdil Odabaşı'nın adaylıkları onaylandı. Önceki PM toplantısında 30 oy alan ve bir kez daha oylamaya giren Odabaşı'nın adaylığı netleşmiş oldu. Küçükçekmece adayı Kemal Çebi de oylamadan geçti.

Maltepe'de mevcut başkan Ali Kılıç için oylama yapılacaktı ancak  ismi geri çekildi. Maltepe için Kılıçdaroğlu aday belirleme yetkisi alacak.

Dün Kılıçdaroğlu’nun adaylık teklifini kabul eden ÖDP’li Alper Taş da Beyoğlu için oylanacak isim.

MUHALEFET ÖNERGESİ

İzmir Bayraklı'da Kılıçdaroğlu'nun yetki alacağı belirtiliyordu ancak muhalefet önerge verdi. Erdal Aksünger ismi için oylama yapılacak.

PM'nin onayına sunulan diğer isimler:

ANKARA

Çubuk - Can Kaderoğlu 
Ayaş - Ali Başkaraağaç 
Haymana - Hacı Aysu

İZMİR

Buca - Suat Nezi

ADANA

Seyhan - Akif Kemal Akay 

HATAY

Erzin - Ökkeş Elmasoğlu 
Defne - İbrahim Güzel 
Arsuz - Asaf Güven
İskenderun - Yılmaz Şahutoğlu
Samandağ - Refik Eryılmaz

BİLECİK

Merkez Bayırköy - Hüseyin kaygısız
Merkez Vezirhan - Ercan Öztürk

AFYON

İhsaniye Gazlıgöl - Muhammer dede 
İhsaniye Kayahan - Kadir Temiz 

AÇIKLANMAYAN YERLER İÇİN YETKİ

İstanbul’da Silivri, Ankara’da Etimesgut, Muğla'da Bodrum ilçeleri için ise isim açıklanmadı. Açıklanmayan yerler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aday belirleme yetkisi alacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17