banner10

CHP'li Tanal Avrupa'yı öveyim derken rezil oldu

CHP'li Tanal Avrupa'yı öveyim derken rezil oldu

Almanya'ya giden CHP'li vekil Mahmut Tanal otobüslerde verilen hizmetleri övdü fakat Tanal'ın gözden kaçırdığı bir ayrıntı var: Aynı hizmetler Türkiye'de de mevcut.


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Almanya'dan fotoğraflar paylaştı.

"TÜRKİYE'DEKİ BELEDİYELER NEDEN BÖYLE HİZMET VERMEZ"


Almanya'da otobüse binmek için durakta bekleyen Tanal, duraklarda otobüsün kaç dakika sonra geleceğini gösteren uygulamanın olmasını överek, "Otobüs durağında gideceğiniz yere otobüsün kaç dakika sonra geleceği yazılı. Allah aşkına bu hizmeti Türkiye’deki belediyeler neden vermez / veremez. Bunu herkese söylüyorum. Hiç mi iyi örnekleri almayacağız." dedi.


İSTANBUL'DA AYNI SİSTEM VAR


Oysa Tanal'ın bilmediği şey; başta İstanbul olmak üzere birçok ilimizde bu uygulama var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı duruklarda otobüsün gelmesine kaç dakika kaldığı yazıldığı gibi ayrıca telefonunuza indirebileceğiniz aplikasyonla otobüsün nerede olduğunu anbean öğrenebilirsiniz.


OTOBÜSTE ŞARJ


Milletin vekilliğini yapmaya çalışan Tanal'ın bir diğer haberdar olmadığı konu ise otobüslerde telefon şarj etme özelliği. İstanbul'da da tıpkı Almanya'daki gibi otobüslerde telefon şarj etmeniz için USB çıkışları mevcut.İstanbul'da vatandaşlar aşağıdaki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi telefonlarını USB çıkışından şarj edebiliyor: 
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17