banner10

CHP'li Öztürk Yılmaz,

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, Habertürk ekranlarında 'Andımız' tartışılırken ezanın Arapça okutulmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. "Ezan Türkçe okunmalı" diyen Yılmaz'a Doç. Dr. Selman Öğüt, "Sen kendi camini aç Türkçe okut o zaman" diyerek tepki gösterdi. 

CHP'li Öztürk Yılmaz,

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, Habertürk ekranlarında 'Andımız' tartışılırken ezanın Arapça okutulmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. "Ezan Türkçe okunmalı" diyen Yılmaz'a Doç. Dr. Selman Öğüt, "sen kendi camini aç Türkçe okut o zaman" diyerek tepki gösterdi. 

Ezanın Türkçe okutulması gerektiğini savunan CHP'li Yılmaz'a Doç. Dr. Selman Öğüt, CHP döneminde zorla Türkçe okutulduğunu belirterek, "Sen Arapça'dan, Kuran dilinden rahatsız oluyorsun. Sen istiyorsan cami kur, engel yok, Türkçe okut. Cemaat buluyorsa kendisine Türkçe de okutsun. Allahu Ekber'den niye rahatsız oluyorsun. Allah kelimesine tanrı diyemezsin. Kimseye de zorla söylemezsin bunu" dedi.

Öztürk Yılmaz, Selman Öğüt'e yalaka deyince tansiyon yükseldi.

Programdan gergin anların yaşanmasına sebep olan bu sözlere Selman Öğüt, "Sensin yalaka, ÖSO'ya terörist diyen de sensin" diyerek çok sert çıktı ve Öztürk Yılmaz'ı özür dilemeye davet etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17