"CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü el ele..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerel seçim startını verirken ilk mitingini Sivas'ta yaptı. Erdoğan, "CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü de el ele, kol kola yürüyorlar. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu." dedi.

"CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü el ele..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerel seçim startını verdi. İlk mitingini Sivas'ta yapan Erdoğan Sivas'ta halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı'nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok." dedi.

"Kampanyayı 'ya Allah bismillah' dedik, buradan başlattık. Bugün bir kez daha Sivas'tan yola çıkarak milletimizle kucaklaşıyoruz." diyen Erdoğan şunları söyledi:

"100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız.

Türkiye'nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız."

"Türkiye'nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart'ta milletimizden yine bir tokat yiyeceklerdir." ifadesini kullanan Erdoğan, "Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, dördü de el ele, kol kola yürüyorlar. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu." dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"İki ay Afrin'de biz leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı silahsız bütün insansız hava araçlarıyla teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer ne patlıcana ne sivri bibere. Benim ecdadım Çanakkale'yi fethederken ne yedi ne içti bunu biliyorlar mı? Hedef saptırıyorlar. Üç kuruş beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama biz merte namerte bu toprakları yedirtmeyiz."

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17