banner10

CHP'den HDP ve İyi Partili ittifak planı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ''Milletimiz ne yapacağını gayet iyi biliyor.'' diyerek yerel seçimlerde ittifak için İyi Parti ve HDP ile görüşeceklerini açıkladı.

CHP'den HDP ve İyi Partili ittifak planı

CHP’nin Abant kampından sonra, dün gerçekleştirilen MYK toplantısında yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, toplantıdan önce basın mensuplarına açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yerel seçimlerde yapılması muhtemel ittifak çalışması için çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Özkoç, ''CHP Parti Meclisi, MYK’si, milletvekilleri, il ve ilçe örgütleri, vatanını ve milletini seven bütün milletimizle birlikte, Meclis halkın Meclis’i olana kadar, Türkiye’nin onuru, milletin onuru olana kadar, içte ve dışta güçlü, onurlu, itibarlı bir Türkiye olana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.'' dedi.

"Milletimiz ne yapacağını gayet iyi biliyor"

Özkoç, ittifak konusunda belirledikleri bir yöntem olup olmadığı meselesinde, “Yasal bir ittifak söz konusu değil. Yasal bir ittifak söz konusu olmadığı için burada milletin ittifakı, parti tabanlarının ittifakı gerekiyor. Kendi bölgelerinde. İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener de açıklamada bulundu. Milletimiz ne yapacağını gayet iyi biliyor. Güçlü olan hangi siyasi parti ise muhalefetteki, o siyasi partinin o bölgede güçlü bir şekilde desteklenmesi için milletimiz elinden geleni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Şehitlerden bahsedip HDP ile ittifaka gidiyor

Çocuklarımız şehit düşüyor deyip PKK'nın meclisteki siyasi uzantısı olan HDP ile ittifak yapabileceklerini açıklayan Özkoç, “Artık vatanımız eden gidiyor, çocuklarımız şehit düşüyor. Birisi sehafat içerisinde, milletimiz sefalet içerisinde yaşıyor. O zaman biz sandıkta ittifak diyoruz. Bunun için hangi tür görüşme gerekiyorsa üst düzeyde, ilçe bazında, il bazında, herkesle görüşerek milletin ittifakını sandıkta gerçekleştirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17