banner10

CHP'de iki milletvekili disipline verildi

CHP milletvekilleri Öztürk Yımaz ile Gürsel Erol kesin ihraç istemiyle grup disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP'de iki milletvekili disipline verildi

CHP milletvekilleri Öztürk Yımaz ile Gürsel Erol grup disiplin kuruluna sevk edildi. 

Alınan bilgilere göre, CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu, Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol'un CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesini kararlaştırdı. İki ismin de CHP'nin ilgili grup başkan vekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu nedenle haklarında disiplin işlemi başlatıldığı öğrenildi.

ÖZTÜRK YILMAZ

Öztürk Yılmaz son olarak bir televizyon programında ezanın Türkçe okunmasına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Yılmaz, Türkçe ezan okunması gerektiğini söyleyerek, "Ezan Türkçe okusun ben anlayım. Kur'an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun" demişti. Öztürk Yılmaz'ın sözleri kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

GÜRSEL EROL

Gürsel Erol ise 24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı. Gürsel Erol, 41 yıl sonra CHP'nin Elazığ'dan çıkarttığı ilk milletvekili olmuştu. 

CHP'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

"CHP Grup Yönetim Kurulu, bugün (08.11.2018 Perşembe) olağanüstü toplanmıştır.
Toplantıda, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın; CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak" cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17