CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile yayından önce otelde buluşan İsmail Küçükkaya ne konuştu?

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya'nın taraflı yayın yaptığı tartışmaları sürerken, İmamoğlu ile Küçükkaya'nın ortak yayından 3 gün önce Taksim'de bir otelde buluştuğu ortaya çıktı.

CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile yayından önce otelde buluşan İsmail Küçükkaya ne konuştu?

Türkiye'nin merakla beklediği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun televizyon tartışması önceki gece gerçekleşti. İki siyasi aktörün o programda ne söyleyeceği kadar programı kimin ve nasıl yöneteceği de önemliydi ve çok tartışıldı.

Sabah Gazetesi'nden Mahmut Övür'ün haberine göre, moderatör olarak Uğur Dündar önerisi bile tepkiyle karşılandı. Dündar'ın geri adımı sonrası devreye bu kez yine o çevreden İsmail Küçükkaya girdi.

Onun moderatörlüğüne de bizzat İmamoğlu gölge düşürdü ve kafaları karıştıran şu "yalanı" söyledi: "Binali Yıldırım soruların görülmesini talep etmiştir"

Küçükkaya otele geliyor

Yıldırım'ın bu yalana cevabı kibarca oldu: "Hayretle karşılıyorum. İmamoğlu, doğru söylememeyi alışkanlık haline getirmiştir."

İşin ilginç yanı, İmamoğlu'nun bu iddiasını Küçükkaya da hem ilk ortaya atıldığında hem de canlı yayın esnasında üzerine basarak yalanladı.

CHP ADAYI SORULARI MI ALDI?

Bütün bu tartışmalar, yalanlar gırla gidip kamuoyu önünde sorular istendi, verildi diye algı oluşturulurken arka planda o işi bizzat kendilerinin yaptığı ortaya çıktı.

Peki, bu doğru olabilir miydi?

Mahmut Övür, Sabah Gazetesi'nde yer alan haberinde şu ifadeleri kullandı:

Elimde ilginç iki fotoğraf var. Biri İstanbul Taksim'de bilinen bir otelin giriş kapısında, öteki de asansörün içinde çekilmiş.
Kapıdan bizim "tarafsız" İsmail giriyor. Ekrem İmamoğlu'nun adamları karşılıyor.
X-Ray cihazından geçtikten sonra asansörde görüyoruz.

TESADÜFÜN BÖYLESİ

Asansörde tanıdık bir isim daha var; Murat Ongun... Hani Ekrem İmamoğlu'nun meşhur basın sözcüsü. Onu kamuoyu daha çok bir minibüsün içinden uzanan ve İmamoğlu'nu omuzundan tutup içeri çeken eliyle tanıyor.
Bu ikilinin bir otel asansöründe bir araya gelmesi tesadüf olabilir mi? Aynı katta ve hiç konuşmadan arka arkaya asansörden iniyorlar.

İşi bitince asansörle iniyor

Buluşma tarihini de söyleyelim, 4 gün önce;
13 Haziran 2019.
Saat 12.19 civarı...
O tarihte İsmail Küçükkaya'nın ortak programı sunacağı belli ve konu bizzat İmamoğlu'nunyalanları nedeniyle medyada tartışılıyor.
Bu yüzden herkesin gözü onların üzerinde.
Ama onlar o kadar pervasız ki, tesadüfe bakın o saatlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmamoğlu da o otelde...
Tesadüf bu ya, saat 11.00'de o otelde basın toplantısı yapıyor.
Medyaya düşen haberlere göre toplantı saat 13.00 gibi bitiyor. Sonrası meçhul. İşte işin bamteli de tam burası.

Şimdi soru şu; tarafsız gazeteci moderatör İsmail Küçükkaya o otelde saat 13'ten sonra Ekrem İmamoğlu ile görüştü mü?

Ve Binali Yıldırım'ı "soruları talep etti" diye açıkça yalan söyleyerek suçlayan ve o gece "ahlak abidesi" kesilen İmamoğlu, Küçükkaya'dan soruları alıp hazırlık yaptı mı?

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17