CHP, 13 şehit için milli yas ilanı talep ediyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısının yaptığı açıklamada Gara bölgesinde şehit edilen 13 vatandaşımız için ulusal yas ilan edilmesini talep ettiklerini belirtti.

CHP, 13 şehit için milli yas ilanı talep ediyor

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Terör bir insanlık suçudur. Nereden ve kimden gelirse gelsin, terörden fayda ummak ya da terör karşısında suskun kalmak da bir insanlık suçudur. Biz, terörün ve teröristin her türlüsünü lanetledik, lanetliyoruz, lanetleyeceğiz." dedi.

Toplantıya ilişkin açıklamada bulunan Öztrak, toplantıda Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen operasyon ve şehit haberleri, dış politikadaki son gelişmeler, sağlıkta ve ekonomideki durumun gündeme alındığını belirtti.

Irak'ın Gara bölgesinde yürütülen askeri operasyonda, terör örgütü PKK'nın yıllardır rehin tuttuğu asker, polis, kamu görevlisi 13 vatandaşı bir mağarada alçakça şehit ettiğini aktaran Öztrak, "Terör bir insanlık suçudur, Nereden ve kimden gelirse gelsin, terörden fayda ummak, ya da terör karşısında suskun kalmak da bir insanlık suçudur. Biz, terörün ve teröristin her türlüsünü lanetledik, lanetliyoruz, lanetleyeceğiz" diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir devlet olduğunu, terörün üstesinden geleceğini dile getiren Öztrak, "Akılla, yürekle, azimle ve güçlü bir iradeyle bu terör belasını alt edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi, kuşkusu olmasın. Bir kez daha bölücü terör örgütünün bu hain eylemini lanetliyoruz." ifadesini kullandı. Gara'da PKK terör örgütünce şehit edilen vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır dileyen Öztrak, sorumluların yakalanmasını istedi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8