CHP 11 bin 500 kişiyi zorla istifa ettirdi! Eyleme hazırlanıyorlar

Hak-İş, CHP'li belediyelerdeki istifa baskıları ve 11 bin 500'e ulaşan işten çıkarmalara karşı Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş eylemine hazırlanıyor.

CHP 11 bin 500 kişiyi zorla istifa ettirdi! Eyleme hazırlanıyorlar

CHP'li belediyelerde sendikal baskı sonucu istifa ettirilen çalışanların sayısında her geçen gün artış görülüyor.

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş’e bağlı üç sendikada 11 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirterek, "Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 kişi var. Belediye başkanıyla işten çıkarılanların işe alınması yönünde görüşme yapıldı" dedi.

Arslan, "Aksi halde önümüzdeki günlerde üyelerimizle Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş yapacağımızı ifade ettik. Eylemlerimizi arkadaşlarımız işe dönünceye kadar devam ettireceğiz." diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından sendika üyelerinin sendika değiştirmesine ilişkin bir soru üzerine Arslan, "Günlük olarak sendikalarımızdan rakamlar alıyoruz" ifadelerini kullandı.

GENELGELER YAYIMLANDI

Hak-İş Başkanı Arslan, şu bilgileri verdi: 11 bin 500 üyemiz istifa ettirildi. Ağırlıklı olarak İstanbul’da Küçükçekmece ve Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa Akhisar, İzmir, Menderes, Artvin ve Antalya. Bazı CHP’li belediyelerde sendikal tercihlere müdahale edilmemesi konusunda genelgeler yayımlandı."

Kaynak: AKŞAM

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayar
bayar - 2 ay Önce

işiniz gücünüz yalaan sahtekarlık

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17