Ceren Damar'ın eşi Levent Şenel'in sözleri cenazeye damga vurdu

Ankara'da dün akşam tartıştığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet (23) tarafından önce bıçaklanan daha sonra tabancayla vurularak öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel (27) için bugün görev yaptığı Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi bahçesinde tören düzenlendi. Şenel'in ailesi ve öğrencileri törende gözyaşlarına boğuldu.

Ceren Damar'ın eşi Levent Şenel'in sözleri cenazeye damga vurdu

Ceren Damar'ın eşi cenazede "Kendisiyle üç ay evli kaldım. Bana çok şey kattı. Asla kandan ve kötülükten yana olmayacağız. Biz her zaman iyi olmalıyız. Her zaman iyilikle hareket etmeliyiz. Benim eşim bir eğitim şehididir.Yaşanan bu olay tüm Türkiye'ye bir ders olur ve sembol olur" dedi.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak görev yapan Ceren Damar Şenel, dün sabah gözetmen olarak girdiği sınavda Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet'in kopya çektiğini tespit etti. Bunun üzerine Hikmet'in kağıdına el koyan Şenel, öğrenci hakkında da soruşturma başlattı. Akşam saatlerinde emekli polis olan babasının silahıyla Şenel'in odasını basan Hikmet, hocasını vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak tabancayla ateş açtı. Ağır yaralanan Şenel, sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen olay yerinde yaşamını yitirdi. Havaya ateş açarak okuldan kaçan Hasan İsmail Hikmet ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

İşte o cani! Ceren Damar'ın katili adliyeye sevk edildi

DEKANI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

3 ay önce evlenen Ceren Damar Şenel için bugün görev yaptığı Hukuk Fakültesi'nin bahçesinde tören düzenlendi. Törende gözyaşlarına hakim olamayan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feriha Bilge Tanrıbilir, "Ceren hepimizin çok sevdiği, sorumluluk sahibi, son derece kibar ve iyi eğitilmiş bin hanımdı" dedi.


Törende, baba Mustafa Damar (ortada), gözyaşlarını tutamadı.

'İYİ BİR HUKUKÇU, İYİ BİR MÜHENDİS DEĞİL İYİ BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIN'

Şenel'in Dışişleri Bakanlığı'nda diplomat olarak görev yapan eşi Levent Şenel (28) cenazede şunları söyledi:  "Bugün sizlerle bir eş, bir evlat, bir abla, sadık bir dost ve çok değerli bir insan adına konuşuyorum. Bu hayat bizlere hiç ummadığımız anda tahmin edemeyeceğimiz acılar yaşatabiliyor. Bu olay bana bir şeyi gösterdi, Ceren her zaman doğru bildiğini yapan, işini dört dörtlük yapmaya çalışan bir insandı. Hiçbir zaman kimse hakkında kötü konuşmazdı. Çok değerli bir bilim insanıydı. Çok büyük bir acımız var. Bu tarz olaylar kötülüğü kötülükle yenemeyeceğimizi bana hissettiriyor. Biz her zaman iyi olmalıyız. Her zaman iyilikle hareket etmeliyiz. Benim eşim bir eğitim şehididir. Görevini harfiyen yapmaya çalışırken hayatını kaybetmiştir. Bir azılı suçlu tarafından. Tüm Türkiye daha düne kadar ismini bilmediği bir kız için bir birine kenetlenmiş bir halde. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Benim genç arkadaşlarımdan tek bir istirhamım var. Bunu belki söylemek benim haddime düşmez ama, iyi bir hukukçu, iyi bir mühendis, iyi bir doktor değil iyi bir insan olmaya çalışın arkadaşlar. İnsanları sevin ve hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Bu olayla da inşallah bu ülkede eğitim sisteminde ki bazı yanlışlıklar ve pek çok konuda bir duyarlılık farkındalık oluşacak."


Törende Ceren Damar Şenel'in annesi Feyzan Damar ile öğrencileri gözyaşlarına boğuldu. 

SKANDAL MESAJA SORUŞTURMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, cinayetin ardından "Bu örnek hareket umarım sınavlarımıza yansır. Herkese iyi çalışmalar" ifadelerini paylaşan aynı üniversitenin öğrencisi M.B. hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 215. maddesi gereğince "suçu ve suçluyu övmek" suçundan resen soruşturma açıldığı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17