Cem Yılmaz'dan sonra Yılmaz Erdoğan ve Şahan'dan mesaj

Yapımcılar ile Güney Koreli CJ Group'a bağlı olan Mars Cinema Group arasındaki ‘promosyonlu bilet uygulaması’ tartışmasında Cem Yılmaz'ın ardından Yılmaz Erdoğan ve Şahan Gökbakar'dan açıklama geldi...

Cem Yılmaz'dan sonra Yılmaz Erdoğan ve Şahan'dan mesaj

Yapımcılar ile Güney Koreli CJ Group'a bağlı olan Mars Cinema Group arasındaki ‘promosyonlu bilet uygulaması’ tartışmasında “Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmazlar çıkar, onlar film çekmezse çekeni bulacağız” diyen Mars grubunun kurumsal ilişkiler direktörü Aslı Irmak Acar’a, “Yavaş çıkarsın” sözleriyle tepki gösteren Cem Yılmaz’a, Yılmaz Erdoğan’dan destek geldi.

Yılmaz Erdoğan, twitter hesabından “Yeni bir Cem Yılmaz çıkaracağını söyleyecek kadar şaşırmış bu hanımefendiyi ben çıkaramadım. Cem’in söylediklerine katılıyor; bu ayarsız, şuursuz yaklaşımı kınıyorum. Cengiz Semercioğlu’nun, mısır patlağı fonundaki ‘dünya tatlısı’ fotoğrafının manasını da hiç çıkaramadığımı ekliyorum” ifadelerini kullandı.

BİR AÇIKLAMA DA ŞAHAN GÖKBAKAR'DAN GELDİ

Instagram hesabından Cem Yılmaz'a destek veren komedyen Şahan Gökbakar, "Kore'den ucağa bindirmişler geliyormuş... Yeni Cem Yılmaz çıkartması... Mısır sever bir hanim ile Cengiz'in boş salonda kova kova mısır yeyip sohbet etmeleri manidar olmuş! Zira bu gidişle yeni Cemler, yeni Yılmazlar çıkana kadar anca boş salonlarda sadece mısır yenip sohbet edilecek gibi duruyor..." ifadelerini kullandı.

CEM YILMAZ NE DEDİ?

Röportajda yeni Cem Yılmaz'lar çıkaracağını belirten Acar'a, Yılmaz, "Türkiye'de sinema biletini 15 lira yapmayı teklif ediyorum. 40 liraya bilet satmak yok, var mısın? Yoksun tabi... İyi çıkarmalar Cengiz'i geçiyorum" sözleriyle yüklendi.

Cem Yılmaz şöyle devam etti: Bu cüretkar insanlar gözönünde olan kişileri kullanıp dümenini döndürmek istiyorsa yanlış adres ! Ben filmimi 10 lira kardeşler mısır da bedava der yine gösteririm! Bunu cümle alem duysun Cem Yılmaz çıkaracak mış mış mış! Cem Yılmaz çıkardı haberin yok....terbiyesiz. Ey ahali ! Bana, filmdeki artiste paraları götürdünüzden başka eleştrisi olmayanlara dahil soruyorum, Sinema bileti kaç lira? ben filmimi kaç liraya seyircime satıyorum ki bu hanım neyin üzerinden kime kıyak yapıyor ? Ve utanmadan halkçılık satıyo! Yap çabuk bileti 15 lira. Benden bu kadar ! Teşekkürler...şimdi mikrofon sende.

NELER OLDU?

Yılmaz Erdoğan, bu hafta vizyona girmesi planlanan ve merakla beklenen filmi “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” için bir anda erteleme kararı almıştı. Bu ani kararın arkasında yapımcılar ile Türkiye'nin en büyük sinema salonu zinciri Mars Cinema Group'un arasındaki 'promosyonlu biletler' anlaşmalığının yattığı öğrenilmişti. Film yapımcıları bilet fiyatlarının mısır-meşrubat promosyonlarıyla yükseltilmesinden ancak bundan pay alamamalarından şikâyet ediyor.

MARS GRUBU NE DİYOR?

Mars’ın Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar 107. sinemayı Ankara'da açacaklarını, izleyici bazında Mars'ın pazar payının yüzde 44 olduğunu söylüyor. Acar, Türkiye'ye 800 milyon dolar yatırım yapan şirketin 5 yıl içinde 200 milyon dolar daha yatırım yapacağını belirtiyor.

Acar, Semercioğlu'nun röportajında promosyonla ilgili soruları şöyle yanıtlıyor:

-Bilet dahil sektörde her şeyin fiyatı artarken yapımcıların 5 yıldır aynı parayı alması haksızlık değil mi?
Olayımız bizim kârımızın artması değil. Türkiye’deki sistem şöyle, bilet satışı gelirinden ne elde ediliyorsa bunun yarısı sinemanın, yarısı yapımcınındır. Onun kârı artmıyorsa, benimki de artmıyor zaten.

Ama siz promosyonlarla gelirinizi artırıyorsunuz...
Bilet 10 lira, mısır 10 lira diyelim. 20 lira vermeniz gerekirken ben size bu hizmeti 15 liraya sunuyorum. Bu aslında benim de payımı düşürüyor. Zaten kampanya tüketicinin lehine olan bir şeydir. Şanlıurfa, Mardin ve Bingöl gibi illerde bilet satışları yüzde 45 ve 55’e kadar çıkıyor, çoğu kampanyalı satıştan bilet alıyor. Demek ki tüketici bunu tercih ediyor.

Peki neden “Ben kampanya yapmaya devam edeceğim ama yapımcıya da pay vereceğim” demiyorsunuz...

- Kampanyada yapımcı da biletten kendine düşen payını alıyor. Benim anlamadığım yapımcı, benim payımdan da mı istiyor?

- Bu gerçekten sınırları aşan bir duruma gidiyor. O zaman yapımcı da benim dövizle ödediğim kirama ortak olsun. Dövizle kira alınmasını yasaklayan bir tebliğ var, ancak ben yabancı yatırımcıyım diye ondan yararlanamadım. Ben hâlâ kiramı euro ve dolarla ödüyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17