banner39

Çekmeköy şehitleri bloklara çarpmayıp faciayı önlediler

İstanbul Çekmeköy'de yaşanan ve 4 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan helikopter kazasının ardından olay yerine ait fotoğraflar, büyük bir kahramanlığı gözler önüne serdi.

Çekmeköy şehitleri bloklara çarpmayıp faciayı önlediler

İstanbul Samandıra'daki, 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'ndan, dün akşam üzeri saat 18.17'de kalkış yapan ABD yapımı UH-1 tipi askeri eğitim helikopter, yaklaşık 34 dakika sonra, bilinmeyen bir nedenle acil iniş yapmak istedi.

Ancak saat 18.51'de, Çekmeköy, Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi üzerinde yalpalamaya başlayan askeri helikopter, pilotların bütün çabasına rağmen, Parkverde Sitesi'nin bulunduğu bölgeye düştü. Feci kazanın ardından, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olay yerinde yaptığı açıklamada 4 askerin şehit olduğunu duyurdu.

HELİKOPTERİ BAHÇEYE YÖNLENDİRDİLER

Şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar'ın cenazeleri Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yaşanan kaza sonrası itfaiye, polis ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ait ekipler enkaz çalışmalarına sabah saatlerinde de devam etti.

Kazanın ardından sabah saatlerinde olay yerine ait fotoğraflarda çok önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Askeri helikopter, dört büyük blokun ortasındaki küçük bir alana düşmüştü.

Fotoğraflar, düşen helikopterin Parkverde Sitesi'nin bahçesine bilinçli olarak yönlendirdiğini, helikopterin bloklara çarpması halinde daha büyük bir faciaya sebep olabileceğini belgeler nitelikteydi. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43