banner10

Çağlayan Meydanı genişliyor

İBB, Çağlayan Meydanı'nın çevresindeki binaları yıkarak meydanı yeniden düzenlenecek.

Çağlayan Meydanı genişliyor

Mehmet Demirkaya'nın haberine göre İBB Meclisi 2014-1019 arası yılları kapsayan 7. seçim dönemini, dün yaptığı son aktif toplantı ile tamamladı. Mart ayında ise İBB Meclisi, herhangi bir dosya görüşmeden, yasal zorunluluk gereği sadece aç-kapa yapacak.

Dosya İBB Meclisi'nden, üzerinde bir konuşma yapılmadan oy çokluğu ile geçti

Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet'in başkanlığında toplanan İBB Meclisi, son toplantısında 145 dosyayı görüştü. Büyük kısmını imar dosyalarının oluşturduğu, Meclis gündeminin 32 numaralı dosyası Çağlayan Meydanı ile ilgiliydi. Dosya İBB Meclisi'nden, üzerinde bir konuşma yapılmadan oy çokluğu ile geçti.

"Kağıthane İlçesi, Gürsel Mahallesi, 8483 ve 8486 Adalara İlişkin Çağlayan Meydanı ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi" başlığı ile meclise gelen dosya, İBB ile söz konusu adalarda mülkiyeti bulunanlar arasında yapılacak olan protokolü kapsıyor.

PROJENİN AMACI

Hukuk ve Kentsel Yenileme komisyonlarının ortak raporu olarak meclise gelen dosyada, söz konusu projenin amacı şu sözlerle açıklandı:

"Belediye Başkanlığımızca kentsel dönüşüme yönelik yapılan çalışmalar ile Çağlayan Meydanı'nın sağlıklı işleyen, güvenli ve örnek teşkil edecek bir meydan niteliğine dönüşmesini sağlamak amacıyla, çevresinde bulunan mevcut yapı stokunun yenilenmesi, bölge için uygun fonksiyon kararların alınması ve bulunla birlikte sürdürülebilir, güvenli, yaşam kalitesi yüksek bir kentsel dokunun elde edilmesi hedeflenmektedir."

Dosyada yer alan bilgilere göre "Dağıtım ve Uzlaşma Modeli" ve "Ön Sözleşme" hazırlanarak, söz konusu alan içinde bulunan hak sahipleriyle ön görüşmeler yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17