Buse'nin çantası bulundu... Babanın büyük dramı ortaya çıktı

Antalya'nın Kemer ilçesinde, hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde kaybolan ve arama çalışmaları devam eden üniversite öğrencisi Kader Buse Acar'ın çantası kayalıklarda bulundu. Çalışmaları umutla izleyen babanın sözleri ise herkesi kahretti: 1997'de 5 yaşındaki kızım Ayşe Aslı Acar'ı da trafik kazasında kaybetmiştim...

Buse'nin çantası bulundu... Babanın büyük dramı  ortaya çıktı

Antalya'nın Kemer ilçesinde, hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde kaybolan ve arama çalışmaları devam eden üniversite öğrencisi Kader BuseAcar'ın çantası kayalıklarda bulundu. 

Kemer Sanayi Sitesi önünde başlayan ve devam eden arama çalışmalarına Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı ekibi, İl Jandarma Komutanlığı su altı ekibi ve İl Emniyet Müdürlüğünün dalgıç ekipleri ve Jandarmanın 10 kişilik kara ekibi ile devam ediliyor. 

Yaralandıktan sonra kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesindeki müdahalenin ardından yoğun bakımdan çıkan anne Ayla Acar'a ulaşan Jandarma ekipleri, kızı ile ilgili bilgi aldı.

Anne Ayla Acar'ın kaybolduğu sırada kızının üzerinde kahverengi ceket ve mavi pantolon bulunduğunu söylemesi üzerine arama ekipleri bu yönde bilgilendirildi.  Arama çalışmalarına katılan Jandarmanın 10 kişilik ekibi, otomobilin dereye düştüğü yerin yakınlarındaki kayalıklarda bir çanta buldu. Buse'ye ait olduğu belirlenen çantadan özel eşyalarının çıktığı öğrenildi.

Antalya'nın Kemer ilçesinde hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde bulunan Ayla Acar çevredekilerce kurtarılmış ancak araçta bulunan kızı Kader Buse Acar ise derede kaybolmuştu. 

BABA İLK KIZINI DA KAYBETMİŞ

Çalışmaları yetkililerle takip eden Kader Buse Acar'ın sanayi sitesi esnafı babası Ahmet Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay günü kahvaltıyı ailesiyle yaptığını söyledi.

Daha sonra ailesinin ziyaretine gelmek istediğini, telefonda eşiyle görüştüğünü aktaran Acar, şunları kaydetti:

"Annesiyle ziyaretime geleceklerdi. 'Hava çok kötü, gelmeyin' dedim. Kızımla annesi dalgaları izlemeye gideceklerdi. Eşimin kendi aracıydı. Ben dışarıya çıkınca aracı tesadüfen gördüm. Eşimi çıkarmıştı arkadaşlar, kızım yoktu. Olayı tesadüfen öğrendim. Kızım, öğrenim gördüğü Kıbrıs'tan 8 Ocak'ta Kemer'e geldi. 1997'de 5 yaşındaki kızım Ayşe Aslı Acar'ı da trafik kazasında kaybetmiştim. Aynı kazada yaralanan eşim bir süre hastanede tedavi görmüştü. Kader. Allah'tan ümit kesilmez. Devlet bütün imkanlarını bize verdi. Acı bir kayıp. Üzüntüm var."

ACILI ANNE KENDİNE GELDİ: KIZIM OLMADAN YAŞAYAMAM

Kader Buse Acar'ın yaralanan annesi Ayla Acar'ın kendisine geldikten sonra yakınlarına "Kızım kayboldu, ben ne olduğunu biliyorum, kızım olmadan yaşayamam." dediği öğrenildi.

Kemer ilçesinde, hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde kaybolan ve arama çalışmaları devam eden üniversite öğrencisi Kader Buse Acar'ın kazada yaralanan annesi Ayla Acar'ın Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki tedavisi sürüyor. 

Acar'ın şuurunun açıldıktan sonra yakınlarına sürekli kızını sorduğu ve "Kızım kayboldu, ben ne olduğunu biliyorum, kızım olmadan yaşayamam. Eşimi almak için Kepez Sanayi Sitesine 5 metre mesafe kala bir ağaç düştü. Sonrasını hatırlamıyorum." dediği öğrenildi.

Hastane yetkilileri, Acar'ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

KURTARMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞMIŞ

Antalya'nın Kemer ilçesinde, hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar'ı bulmak için ilk suya girenlerden Edip Reyhandalı, kendisinin de suda sürüklenip tehlike atlattığını, buna rağmen Buse'yi bulamamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Kemer Sanayi Sitesi esnafı Reyhandalı, yaşadıkları korku dolu anları gazetecilerle paylaştı. 

Edip Reyhandalı, hortumun etkisi geçtikten sonra sanayi sitesi önüne çıktıklarında bir otomobilin dereye sürüklendiğini öğrendiğini söyledi.

Arkadaşların sudan çıkardığı kadının "Çocuk var" deyince suya atladığını belirten Reyhandalı, "Aracın camları su dolup patlamıştı. Aracın içine daldım, kontrol ettim, kimse yoktu. İnanamadım bir daha kontrol ettim. İlk başta küçük bir çocuğun kaybolduğunu düşündüm. Bir süre sürüklendim. Suyun hızı da yükseldi. Kendimi kıyıya atıp kurtardım ama keşke Buse'yi bulsaydım. Çok üzgünüm. Keşke bulsaydık, bulamadık." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17