Bu çocuklara 23 Nisan yok

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını Suriyeli bir çocuk katı atık topladığı kağıt aracının üzerinden izledi.

Bu çocuklara 23 Nisan yok

Batman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Parkı'nda kutlanırken, Suriyeli bir çocuk şöleni katı atık topladığı kağıt aracının üzerinden takip etti.

ÇÖP KONTEYNERİNİN KENARINDAN İZLEDİ

Yapılan kutlamalara Batman Valisi Hulusi Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın yanı kamu ve kurum müdürleri ile okullardan gösteriler için gelen öğrenci ve velileri katıldı. Şiir, resim, kompozisyon gibi dallarda yapılan yarışmalarda birinci gelen öğrencilere Vali Şahin hediyelerini verdi. 14 yaşında olan Suriyeli Abbas isimli çocuk, etkinliği çöp konteynerlerinin kenarından izledi.
Etkinliği izleyen çocuğun üzgün olduğu dikkatlerden kaçmadı.

AİLESİNİN GEÇİMİNE DESTEK OLUYOR

Kutlamalar devam ederken katı atıklarını koyduğu aracının üzerinde etkinliği izleyen Suriyeli Abbas, katı atık toplayarak aile geçimine destek olduğunu söyledi. Yaşıtları etkinlikte eğlenen Abbas, katı atık topladığı kağıt aracının üzerinde uzun uzun programı seyretti.

Kaynak: Ajanslar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17