Binlerce kişi bekliyordu! ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıkladı

ÖSYM İstanbul'da 3 bin sağlık personelinin yerleştirme sonuçlarını yayımladı. Sağlık Bakanlığı'na 3 bin sözleşmeli personel alındı.

Binlerce kişi bekliyordu! ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan açıklamada 16 - 22 Haziran arasında tercihleri alınan KPSS-2020/8 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. 

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek. 

Bakan Koca açıklamıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da istihdam edilmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmesi sağlık personeli alımı yapılacağını açıklamıştı.

Alımların 2 bin 302'sinin hemşire ve 606'sının sağlık teknikeri, kalanının ise ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacağı belirtilmişti. 

Sonuçlara göre, 373'ü ortaöğretim, 606'sı ön lisans ve 2 bin 21'i lisans düzeyinde olmak üzere 3 bin personel Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli kadrolarına yerleştirildi.

Kaynak: AA - TRT Haber


 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42