banner10

Binali Yıldırım'ın Ekrem İmamoğlu ile buluşmasındaki moderatörlük teklifine Uğur Dündar'dan cevap

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan, CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu ile ortak yayın için moderatör olmasını istediği Uğur Dündar'dan cevap geldi.

Binali Yıldırım'ın Ekrem İmamoğlu ile buluşmasındaki moderatörlük teklifine Uğur Dündar'dan cevap

Cumhur İttifakının AK Parti'li İstanbul adayı Binali Yıldırım, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile çıkacağı canlı yayın için tecrübesi nedeniyle Uğur Dündar’ı tercih ettiğini söylemişti.  

"Sayın Binali Yıldırım'a bana duyduğu güven için teşekkür ederim"

Independent Türkçe'ye konuşan Uğur Dündar, "Sayın Binali Yıldırım'a bana duyduğu güven için teşekkür ederim. Böyle bir sorumluluk bana tebliğ edilirse son derece adil olacağımdan beni tanıyan ve takip eden kimsenin kuşkusu yoktur. Ortak yayının ayrıca demokrasimizi güçlendireceğine inanıyorum" dedi.

Dündar sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de iki lider arasındaki son canlı yayın tartışması 2002 seçimlerinden hemen önce, en yüksek oyu alacağı anketlerde ortaya çıkan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında gerçekleşmişti ve onu ben yönetmiştim. Yayından sonra her iki lider bana içtenlikle teşekkür etmişlerdi. O yayının son derece dürüst ve adil bir yayın olduğu iki liderin de ortak görüşüydü."

"Tabii ki bir ortak yayın düşünülmeli"

Dündar, "Ben yarım asırdır televizyonculuk yapıyorum, yıllarca TRT'de çalıştım. 1990'larda da siyasi parti liderlerinin katıldığı açık oturumları ben yönetirdim" diyerek programın bir stüdyoda yapılması fikrine de destek verdi.

"Tabii ki bir ortak yayın düşünülmeli. Örneğin TRT İstanbul Televizyonu'nun stüdyoları kullanılabilir ve isteyen kanallar ortak yayınla bu programı seyircilerine yansıtabilir."

Binali Yıldırım ne demişti? 

Yıldırım, Kastamonu Belediyesini ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ortak yayınla ilgili şunları söylemişti:

"Bunla ilgili iki partinin yetkilileri görüşme yapıyor, detayları konuşuyorlar. Benim tercihim herhangi bir kanal yerine bir stüdyoda programın yapılması. İsteyen bütün kanalların bu programı İstanbulululara, vatandaşlara duyurması daha doğru. 'Yok bu kanal oldu, şu kanal olmadı' gibi tartışmalardan kurtulmuş olunur. Programı kimin yöneteceği konusu benim açımdan hiç fark etmez. Kim olursa olsun ama tecrübeli olması açısından Uğur Dündar'ı tercih ederim ama başka birini istiyorlarsa ona da eyvallah."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17