banner10

Binali Yıldırım'dan Devlet Bahçeli sorusuna cevap

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklamaları için net konuştu.

Binali Yıldırım'dan Devlet Bahçeli sorusuna cevap

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İSTOÇ esnafı ile kahvaltıda bir araya gelerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı sonrası gazetecileri sorularını yanıtlayan Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, "Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. 23'üne kadar Cumhur İttifakı adayı için, benim için bütün teşkilatı ile çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.  

Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı "Kürdistan" ifadesi ile soru üzerine, "Bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bölgelerde, Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı. Ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı. Olay bu" ifadelerini kullandı.  

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17