banner10

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu 31 Mart’tan sonra ilk kez karşılaştı

Turgut Özal'ı anma töreninde karşılaşan Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu tokalaştı. 

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu 31 Mart’tan sonra ilk kez karşılaştı

8'inci Cumhurbaşkanı Özal için Anıt Mezar'da düzenlenen törene katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ayrılırken CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Özal’ın mezarına geldi. Bu sırada vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım'ı gören İmamoğlu yanına gitti. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın tokalaştığı görüldü.

"GİTTİM VE ELİNİ SIKTIM"

Binali Yıldırım ile tokalaşmasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, "Yürüdüğünü görünce arabadan indim yanına gittim ve elini sıktım. Biraz daha duraksasaydı kucaklardım. Çünkü milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Ben zaman dilimini öğrenmeye çalıştım, geldim dua ettim. Bir yere giderken de Sayın Yıldırım, Sayın Cumhurbaşkanı olacakmış orada olacakmış diye düşünmem, hiç umursamam" dedi.

"HAZIRLANDIĞI ANDA MAZBATANIN ANLAMI KALMIYOR"

Maltepe'deki oy sayım sürecine ilişkin konuşan İmamoğlu, "Sürecin yasal işleyişi belli, İstanbul'un sayım tutanağı hazırlanacak. Hazırlandığı anda mazbatanın bir anlamı kalmıyor. Nikah kıyıldı, nikah defteri mazbata. O birleştirme tutanağıdır. Tutanak tutulduğu an biz görevimizi almışızdır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17