Beyrut'ta 8 Türk yaralandı, biri beyin sarsıntısı geçirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Beyrut'taki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığını, yaralılar arasındaki bir gencin de beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi.

Beyrut'ta 8 Türk yaralandı, biri beyin sarsıntısı geçirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'daki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığını açıkladı. Çavuşoğlu yaralılar arasındaki bir gencin beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi. Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Libya'ya giden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lübnan'daki patlamada yaralanan Türkler ile ilgili son durumu da paylaştı.

Yaralı sayısının 8 olduğunu ifade eden Çavuşoğlu patlamada ağır yaralanan Türk gencinin yaşadıklarını anlattı: "8 vatandaşımız yaralandı. 7'si ayakta tedavi edildi. Bunlardan biri videodan da gördüm bir mekanda patlamayı duyunca dışarı çıkmaya çalışırken uzakta olan patlamanın şiddeti ile gelen cisimler kafasına çarpıyor. Bu cisimlerden dolayı beyin sarsıntısı geçiriyor. Birinci ameliyatını oldu. Belki ikinci ameliyat olabilir. Türkiye’ye de getirmek istedik. Doktorlar durumunun iyiye gittiğini söyledi. 60-70’li yıllarda Mardin’den giden bir ailenin gencecik evladı Muhammet kardeşimiz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere takip ediyoruz. Büyükelçimiz yanında.” 

Kaynak:TRT Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42