BBP Genel Başkanı Mustafa Destici çirkin iftiralara cevap verdi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Gara'da alınkonulan vatandaşları PKK'nın şehit ettiğini hatırlattı ve bu olay üzerimne TSK'nın itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici çirkin iftiralara cevap verdi

Büyük Birlik Partisi  Genel Başkanı Mustafa Destici, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

13 Türk vatandaşının kurtarılması için güvenlik güçlerinin harekat başlatılacağını duyan PKK'nın, alıkonulanları katlettiğini hatırlatan Destici, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Olayın ilk duyulduğu andan itibaren terör örgütü destekçisi çevrelerin devletin ve TSK'nın itibarsızlaştırılması için Hava Kuvvetlerinin bombardımanı sonucu 13 Türk vatandaşının şehit edildiği iftirasını ortaya attığını aktaran Destici, "Terör örgütünün uzantıları, onların sözcüleri ve medyadaki uzantıları bu iftirayı atıp gerçekleri duyunca sustular. İftira atanların peşine takılıp alttan alta buna inanan ve bunun gafillikle de olsa propagandasını yapanlar bir özür dilemeyecekler mi? Devletimize, hükümetimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Hava Kuvvetlerimize, Milli Savunma Bakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza bir özür borçları olduğuna inanıyorum." şeklinde konuştu.

Destici, ABD başta olmak üzere pek çok emperyalist gücün PKK'ya yardıma devam ettiğinin altını çizerek ABD özel kuvvetlerinin Kamışlı başta olmak üzere PYD/YPG militanlarını eğitip donattığını ifade etti.

Esnafa destek

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili mücadele konusunda da değerlendirmelerde bulunan Destici, vefat sayıları, ağır hasta sayıları, zatürre oranları, yatak doluluk, erişkin yoğun bakım doluluk ve vantilatör doluluk oranlarındaki sayıların değişiminin umut verici olduğunu dile getirdi.

Salgın başladığından itibaren iş yerlerini açamayan esnafın bulunduğunu aktaran Destici, "Burada esnafın belli şartlarda iş yerlerini açmalarına müsaade edilmesi gerekiyor. Esnafımıza verilen desteklerin kesilmeden devam etmesi gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42