Başörtülü kızlara hakaretle suçlanan Deniz Çakır ifade verdi

Başörtülü kızlara kafede haraketle suçlanan oyuncu Deniz Çakır, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi. İfade sonrası konuşan Deniz Çakır, "Benim hayatımda türbanlı, başörtülü, farklı dinden, renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. Bugüne kadar hepsini sarıp, sarmaladım. Hepsi beni çok severler. Şu anda da yanımdalar" diye konuştu.

Başörtülü kızlara hakaretle suçlanan Deniz Çakır ifade verdi

Bir alışveriş merkezinin kafesinde başörtülü üniversite öğrencilerine hakaret ettiği iddiasının ardından oyuncu Deniz Çakır, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Adliye çıkışında açıklama yapan Çakır, "Yapılan suçlamaları kesinlikle reddettim. Ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın, erkek, başörtülü, başörtüsüz, hayat tarzı, cinsiyeti, dini, inancı, rengi, için ayırmadım. Tam tersine birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. Benim her zaman bu güne kadar duruşum ve yaptığım şeyler bellidir. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için bir sürü mücadele verdim. Bahsi geçen hiç bir şeyi de yapmadım. Zaten ifademi de verdim. Suçlamalar benim bu güne kadar ki duruşuma ters. Bir sanatçı bir kadını başörtülü, başörtüsüz diye ayırmaz. Benim hayatımda türbanlı, başörtülü, farklı dinden, renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. Bugüne kadar hepsini sarıp, sarmaladım. Hepsi beni çok severler. Şu anda da yanımdalar" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Deniz Çakır'ın, 30 Aralık Pazar günü ünlü bir AVM'nin en popüler kafelerinden birine yan masada sohbet eden başörtülü kızlara "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada" dediği iddiası gündeme oturmuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17